מחקר: ילדים שאוכלים ג'אנק פוד חכמים פחות

מתעצלים להכין לילדים אוכל ומעדיפים לקחת אותם למסעדת המזון המהיר הקרובה? יכול להיות שאתם עושים טעות שהילדים ישלמו עליה בעתיד הלא רחוק - באיי.קיו שלהם. מחקר חדש שנערך בבריטניה מצביע על קשר ישיר בין אכילת מזון מעובד עתיר בשומנים וסוכרים לבין התפתחות לא מספקת של המוח בגילאים 1-3

פחות ויטמינים, פחות איי.קיו. אילוסטרציה (גטי)

תינוקות ופעוטות שתזונתם מבוססת בעיקר על ג'אנק פוד, סובלים מנזק מתמשך ליכולות המוחיות שלהם - כך מזהיר מחקר חדש שנערך בבריטניה. לפי המחקר, לילדים שאוכלים יותר צ'יפס, חטיפים ופיצה לפני גיל 3, יש רמת איי.קיו נמוכה יותר חמש שנים מאוחר יותר.

ההבדל בין "ילדי הג'אנק פוד" לבין ילדים שתזונתם מבוססת על פירות, ירקות ואוכל שהוכן בבית, מגיע עד לחמש נקודות איי.קיו. לפי המחקר, אפילו אם במהלך חייהם תזונת הילדים משתנה, ברוב המקרים זה מאוחר מדי ותופעות הלוואי עלולות להימשך כל החיים.

זהו המחקר הראשון שמצביע על קשר ישיר בין תזונה של ילדים צעירים לבין היכולות המוחיות שלהם בחייהם המאוחרים. המחקר שנערך באוניברסיטת בריסטול הבריטית בחן גורמים כמו מעמד חברתי, הנקה, חינוך הורי וגיל. החוקרים לקחו בחשבון גם את השפעת סביבת הבית, כמו למשל מידת נגישות הילד לצעצועים וספרים.

הסיבה שתזונה בגילאים הצעירים משפיעה כל כך על המוח, היא שהחל מגיל שנה עד שלוש שנים המוח גדל ומתפתח בקצב המהיר ביותר. וכך, ילדים צעירים שניזונים ממאכלים עתירי שומנים וסוכר ומזון מעובד, צורכים מעט מדי ויטמינים. המשמעות: המוח שלהם לא גדל לרמה המקסימלית.

המחקר פורסם כחלק מרשימה ארוכה של מחקרים מקיפים על התפתחות הילד, שבחנו כ-14 אלף ילדים שנולדו בשנות ה-90 המוקדמות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק