מתגעגעים? קבלו חיבוק דרך המחשב

מחפשים מתנה מקורית ליום המשפחה אבל נמצאים רחוק מיקיריכם? בקרוב תוכלו להעניק להם חיבוק אמיתי דרך רשת האינטרנט. מוצר חדש מדמה את התחושה המלאה, כולל הפרפרים בבטן, העקצוץ בעמוד השדרה, הריח, החום והעוצמה. המדענים מקווים שהמוצר יעזור להתגבר על הניכור ברשת האינטרנט

בקרוב: "סייבר האג" (חדשות 2)

מתחשק לכם חיבוק ממשיהו שנמצא רחוק מכם? בקרוב תוכלו לקבל ממנו "סייבר-האג", חיבוק באמצעות רשת האינטרנט. החוקרים ששוקדים על העניין טוענים שהמוצר הסופי קרוב מתמיד וכי מטרתם היא לקרב בין אנשים באמצעות המחשב.

רובנו רגילים לחשוב על המחשב כאחד הגורמים לניכור בין אנשים במאה ה-21. כעת, קבוצת חוקרים באוניברסיטת טוקיו רוצים להפוך זאת ולגרום לקופסת המתכת לחבר בין אנשים. מדובר במעין רתמה, שבעתיד תוכל להיות חלק מכל חליפה או ז'קט. המכשיר נותן את התחושה הכוללת של חיבוק ומדמה, בין השאר, את החום, פעימות הלב, העקצוץ בעמוד השדרה, הפרפרים בבטן ועוצמת החיבוק. "החיבוקים יוכלו להיות גם במרחק מיליוני קילומטרים", מסביר אחד החוקרים.

"החלטנו לא לשלב אלמנטים של גירוי מיני לתוך המוצר, כדי לא לסכן את המטרה העיקרית של המוצר -החיבור הרגשי בין אנשים", מסבירים החוקרים. "חיבוק הוא יותר אומנות מאשר מדע מדויק ואנחנו רוצים שהמוצר ידמה את החיבוק באופן הטוב ביותר", הוסיפו החוקרים.

 רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק