האם הרבנים יחרימו את פייסבוק?

לאחר שהגבילו את השימוש באינטרנט ובגוגל, מתכוננים רבני ישראל למאבק הבא. על פי גורמים במגזר החרדי, בקרוב יוציאו גדולי ישראל קריאה ישירה נגד השימוש בפייסבוק. ההסבר: הפייסבוק גורם לנזקים לבית היהודי

האם הרבנים יחרימו את פייסבוק? ארכיון (AP)

האם הרבנים סימנו את המטרה הבאה? עסקנים בעולם החרדי נערכים בימים האחרונים להוציא קריאה ישירה מטעם גדולי ישראל, נגד הרשת החברתית פייסבוק -  כך מדווח האתר "חדרי חרדים".

על פי הדיווח, גורמים רבים במגזר החרדי רואים בפייסבוק אתר בעל היבטים שליליים. לדבריהם, הרבנים צפויים לפרסם קריאה "שתבהיר את חומרת העניין, ועד כמה צריך כל אחד ואחד להימנע מלהחזיק פרופיל אישי בפייסבוק, בכדי להימנע ממכשולים".

עסקן חרדי התייחס לדברים וסיפר כי לבתי הדין הרבניים כבר הגיעו מספר מקרים בהם נגרמו "אסונות גדולים ונזקים לבית היהודי שאין מקום לשערם". בגלל הרשת החברתית. לדבריו, "האפשרות להכיר באופן וירטואלי כל אחד, חושפת את חברי הפייסבוק לכל מה שיש להסתיר ולהוציא מהבית היהודי, וזה מבלי לדבר על התכנים המופצים שם דרך קבע".

אך למרות הקריאות הללו נשמעים קולות במגזר החרדי שמתנגדים ליוזמה להחרים את הרשת. "להחרים את פייסבוק בשנת 2011 דומה לניסיון להחרים את גוגל בשנת 2004", מסביר שלומי קוריץ, מנהל מדיה ברשתות חברתיות. "זה מעיד בעיקר על חוסר הבנה מהותי של מקומם של הרשתות החברתיות בעולם, והפוטנציאל הטמון בהם לחברות וארגונים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק