בסכנת הכחדה: מיומנויות "נשיות"

קרש גיהוץ נשמע לך מיושן כמו טלפון קווי? כל קשר בינך לבין הסימנים על תנור האפייה מקרי בהחלט? את לא לבד. ממסקנות מחקר חדש עולה שמיומנויות שפעם נתפסו "נשיות" הולכות ונכחדות. חצי מנשות הדור הצעיר, דור ה-Y, יודעות לבשל ורק 23% מהן מסוגלות בכלל לגדל צמח בבית

לא מגהצות, לא מבשלות (news.au)

לא, זה לא מחקר משנות ה-50, אלא דווקא מ-2011: מיומנויות "נשיות" בסיסיות נמצאות בסכנת הכחדה של ממש, כשפחות ופחות נשים צעירות יודעות לגהץ חולצה, לבשל או לתפור חצאית.

ממש אחרי שמחקרים הראו שגברים מודרניים לא מסוגלים למלא משימות "גבריות", מחקר חדש מראה שנשות "דור ה-וואי" לא מסוגלות לבצע את המשימות שאמותיהן עשו על בסיס יומיומי, כך פורסם בעיתון האוסטרלי, ה"קורייר מייל".

רק 51% מהנשים, לפי המחקר, יודעות כיצד להכין צלי. גם אפיית עוגות, עושה רושם, היא אמנות גוועת, כש-20% בלבד מנשות "דור ה-וואי" הצעירות מסוגלות לתפעל את התנור. זאת לעומת 45% בדורות הקודמים.

החוקר הסוציאלי מארק מק'קרינדל אמר לעיתון: "נשים היום נוטות להיות עסוקות יותר, עוברות בין יותר 'תפקידים', ודי מוכנות להתפשר מעט כדי להרוויח עוד זמן. יש להן גם יותר הכנסה בהשוואה לאמותיהן".

גם שאר המיומנויות המסורתיות שפעם נתפסו כ"נשיות" הולכות ונחלשות. רק 23% מהצעירות העידו שהן מסוגלות לגדל צמח, בעוד 78% מדור האמהות והסבתות שלהן אמרו שזה "קלי קלות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק