שיחות טלפון דרך הפייסבוק?

ראיתם במקרה את כפתור ועליו "call" צץ לכם היום בפייסבוק? אתם לא היחידים. בלוגים ברחבי הרשת מדווחים כי פייסבוק בוחנת אפשרות של הוספת שיחות קול, וידאו וטלפון לשירותיה. לייק?

כפתור call (בלוג "חורים ברשת")

פייסבוק מתחרה גם בג'ימייל וגם בסקייפ? הרשת החברתית בוחנת, כך נראה, אפשרות של הוספת שיחות טלפון לשירותים הקיימים. מספר משתמשים דיווחו כי הבחינו בכפתור "call", "התקשר", בפרופילים של חבריהם, למשך זמן קצר לאורך היום.

מספר גולשים שלחו לבלוג הפופולרי "מאשאבל" ולבלוג הישראלי "חורים ברשת" תמונות של האפליקציה החדשה, כביכול. לא ברור מה הכפתור הזה מאפשר, למרות שאחד הגולשים דיווח שהחלה שיחה קולית, אך לא בוצע חיבור.

שמועות על אפשרות של שיחות קול ווידאו בפייסבוק החלו עוד בשנת 2009, החלה לעבוד עם חברת סטארט-אפ שעוסקת בכך, בשם "ויווקס". ייתכן והתוספת החדשה היא השלמה של מה שמארק צוקרברג כינה "מערכת מסרים מודרנית".

המייל החדש של פייסבוק כבר כאן

רק לפני כשבועיים חנכה הרשת החברתית את תיבת הדואר האלקטרוני שלה, עם הסיומת facebook.com. אם תיבת ההודעות שלכם בפייסבוק עדיין לא שודרגה, היכנסו ללינק ובדקו האם בהגדרות שלכם רשום שאתם מעוניינים בשינוי החדש מבית פייסבוק.

אז איך מפעילים את האי-מייל החדש? הצעד הראשון הוא לקבל "הודעה קופצת" מפייסבוק, שתשאל האם אתם מעוניינים לראות את השינויים.

לאחר שתחלצו על "כן", חלק ההודעות בפייסבוק יקבל יכולות של דואר אלקטרוני, ותוכלו לשלוח הודעות אי-מייל לחברים ולמשפחה מתוך פייסבוק. המשמעות היא שאם תבחרו בכך, תוכלו לנהל את כל ההודעות שלכם - בפייסבוק ובאי-מייל - מתוך הרשת החברתית.

בשלב הבא, מאפשרים לכם בפייסבוק לבחור מה תרצו שתהיה כתובת המייל שלכם. נותר רק לקוות שהשם שלכם נשאר פנוי.

בארה"ב הושק היום גם שירות ההודעות החדש לטלפון הסלולרי, אך בישראל הוא עדיין לא פועל. במסגרת השירות החדש, תוכלו לקבל התרעה לנייד כשיש מייל חדש בתיבת הפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק