"כתם ירוק" בחלל - בגודל שביל החלב

את הכתם המסתורי, או כמו שמכנים אותו בנאס"א "הבועה הירוקה", צילם טלסקופ החלל הוותיק האבל וגילתה אותו האני, מורה צעירה מהולנד. איש אמנם לא יודע בדיוק מה זה, אבל שם כבר יש לו, "התופעה של האני"

כתם האני המסתורי (נאס"א)

טובי המומחים של סוכנות החלל נאס"א מנסים להבין מה בדיוק פשרו של הכתם הירוק, במרחק מיליוני שנות אור, שנקלט על ידי טלסקופ החלל "האבל". הסברה הנפוצה ביותר, היא שאלו תמונות של כוכב שנולד במקום נידח אי שם ביקום, שם לא מצפים לראות כוכבים נוצרים.

את הבועה הירוקה הבין-כוכבית גילתה מורה צעירה בבית ספר בהולנד, בשם האני וואן ארקאל ב-2007 ולכן מכנים אותה, "התופעה של האני".

התמונה צולמה על ידי טלסקופ החלל הוותיק "האבל" ובנאס"א מסבירים שניתן לראות את הבועה הירוקה רק כי קרן אור נתקלת בה. הבועה של האני, על פי המדידות, זהה בגודלה לגלקסיה שלנו - שביל החלב. ד"ר ביל קיל, פרופסור לאסטרונומיה באוניברסיטת אלבמה, ארה"ב, והאיש שעומד עכשיו בראש פרוייקט "האבל", אומר שמקור הצבע הירוק עשוי להיות חמצן.

הבועה הירוקה נמצאת במרחק של 650 מיליון שנות אור מכאן. האני וואן ארקל, אותה מורה, לקחה חלק בפרוייקט "גן חיות גלקטי", בו אזרחי העולם כולו מוזמנים להביט בתמונות שהטלסקופ צילם ולנסות ולמצוא תופעות חדשות. ואכן, היא מצאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק