צפו: כך נראית ת"א מתחנת החלל הבינ"ל

אסטרונאוט איטלקי החליט לעשות "מסע שיווקי" ל"עיר האורות" הישראלית, צילם אותה בשעת לילה מתחנת החלל הבינלאומית - והעלה לרשת. הוא סיפר למאות עוקביו ברשתות החברתיות כי מדובר ב"עיר הבירה של המזה"ת", ושאל אותם באיזו עיר מדובר. התשובות לא איחרו לבוא: רבים מהם זיהו כי מדובר בת"א, והתלהבו מהתמונות המרהיבות

כך נראית ת"א מתחנת החלל (דיילי טלגרף)

עיר האורות - הגרסה הישראלית: תמונות מדהימות של העיר תל אביב מהחלל, כפי שלא נראו מעולם, פורסמו ביממה האחרונה על ידי אסטרונאוט איטלקי של נאס"א שנמצא בימים אלו בתחנת החלל הבינלאומית.

התמונות המרהיבות פורסמו על ידי פאולו נספולי, אסטרונאוט שהחליט לערוך "חידון" לעוקבים אחריו ברשתות החברתיות. כפי שמפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות", העלה נספולי את התמונות המדהימות של תל אביב מהחלל לדף האישי שלו, בצירוף שאלה: "זוהי בירת המזרח התיכון. איזו עיר זו?".

"מדהימות ביופיין"

עוקביו הרבים לא המתינו עם התשובה. מאות מהם זיהו מיד כי מדובר בעיר הישראלית, והאסטרונאוט האיטלקי השיב מיד בחיוב. רבים התפעלו מאוד מהתמונות והגדירו אותן "מדהימות ביופיין". בתמונות עצמן ניתן לראות את קו החוף של ישראל וחלק ממישור החוף הדרומי.

בתמונות נוספות, מזווית אחרת, הצליח נספולי לתפוס גם את מישור החוף - אך גם את הבירה ירושלים. התמונות צולמו מגובה של כ-400 קילומטרים לערך.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק