אוסטרליה: מסוק משטרתי רדף אחרי גנב האייפון

נער בן 16 שגנב אייפון לא חשב שכך זה יסתיים - עם מסוק משטרתי שרודף אחרי בכל רחבי מלבורן ושוטרים שממתינים לו בתחנת החשמלית ועוצרים אותו מיד כשירד ממנה. ואם זה לא מספיק, אחרי מעצרו גילו השוטרים מריחואנה בכליו של הנער. הכל בזכות טכנולוגיית ה-GPS של הטלפון החכם

תושבת העיר מלבורן שבאוסטרליה, שמכשיר האייפון שלה נגנב ממנה סמוך לבית החולים באזור מגוריה, לא תיארה לעצמה שמזל כל כך גדול נפל בחלקה - כשלא פחות מאשר מסוק משטרתי ביצע מרדף אחרי הגנב בן ה-16 שנמלט מהמקום, ולבסוף גם הביא לתפיסתו ולמעצרו.

תחילת הסיפור בצהרי אותו היום כאשר הגנב הצעיר, שנסע על אופניים שאף הן גנובות, חלף במהירות ליד האישה, נטל את מכשיר האייפון מידה ונמלט מהמקום. האישה, שזה עתה נשדדה, לא איבדה את קור הרוח ומיהרה להתלונן במשטרה.

למזלה, סמוך לאזור פעל באוויר מסוק משטרתי שהיה, שעסק בסריקה שגרתית. לכן, מיד עם קבלת ההודעה על הגנב, מיהר המסוק להתחקות אחר הגנב, תוך כדי שהוא נעזר ביכולת ה-GPS של המכשיר הסלולרי בשביל לעקוב אחריו.

נעצר כשיצא מהחשמלית

הנער, שהבין שהמסוק דולק בעקבותיו, זנח את אופניו ברחוב ומיהר להיכנס לאחת החשמליות, בתקווה שבאמצעותה יצליח לחמוק מעיני השוטרים. עם זאת, ככל הנראה, זה מה שהוביל לתפיסתו: הוא נעצר מיד כאשר ירד מהחשמלית, הישר לידי השוטרים.

לאחר שנעצר, כאילו לא היה מסובך כבר מספיק, גילו השוטרים בחיפוש על גופו גם כמה גרמים בודדים של מריחואנה, ככל הנראה לצריכה עצמית. כעת, כשהוא במעצר וממתין למשפטו, יצטרך הנער לחשוב כיצד הצליח ליפול קורבן לשוטרים כל כך חרוצים - והכל בגלל אייפון.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק