מחשב ינסה לנצח בשעשועון ג'פרדי

צוות המעדנים של י.ב.מ. יצר את מחשב העל "ווטסון", שבחודש פברואר הקרוב ינסה לנצח שני מתמודדים בשעשועון הטלוויזיה "ג'פרדי". בחודשים האחרונים הוא נוסה 50 פעם מול מתמודדים שונים, אך ההפקה שומרת בסוד את זהות המנצח. הפרס הגדול: מיליון דולר

האם מחשב ינצח בני אדם? (ג'פרדי)

שעשועון הטלוויזיה ג'פרדי יערוך התמודדות בין אדם לבין מכונה בעונת שידורי החורף הקרובה, בניסיון לראות עד כמה מוצלחים מאמצי המדענים ליצור מחשב שיכול לחקות אינטליגנציה אנושית.

קן ג'נינגס ובראד ראטר, שניים מהמתמודדים המצליחים ביותר בתכנית, ישחקו פעמיים מול "ווטסון", תכנת מחשב שפותחה על ידי צוות פיתוח אינטליגנציה מלאכותית בחברת י.ב.מ. ההתמודדות תתפרס על פני שלושה ימים ותשודר ב-14-16 בפברואר בארה"ב.

כבר ב-1997 ניסה צוות י.ב.מ ליצור מחשב שינצח את אלוף העולם בשחמט אז, גרי קספארוב. המבנה של שעשועון הטלוויזיה שונה, הוא בנוי ממתן תשובה למתמודד שצריך לשאול את השאלה המתאימה מהווה אתגר למדענים. הפורמט דורש מהמתמודדים להתמצא בקריאה בין השורות ובמטבעות לשון, ובמענה מהיר.

המחשב כבר נבחן ביותר מ-50 משחקים מול אלופי השעשועון. אך אף אד בי.ב.מ. או במערכת התכנית לא מוכן לגלות מה היו הישגי ווטסון. המנצח בהתמודדות יקבל פרס שווה במיוחד - מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק