משחזרים את הכרמל הפורח - בתמונות וסרטונים

Google וחדשות 2 משתפים פעולה בשיקום דיגיטלי של הכרמל. בשיקום ישתתפו גם גנזך המדינה, קק"ל, החברה להגנת הטבע, המרכז הבינתחומי ותנועת הצופים. יש לכם תמונות וסרטונים של הכרמל הפורח? שלחו אלינו למייל האדום

הערב פרסמנו לראשונה כי גוגל תוביל יוזמה לשיקום ותיעוד של אזור הכרמל, שתכלול פעילות תיעוד דיגיטלית, שמטרתה להציג שחזור של הכרמל בימיו היפים וכן הרתמות למאמץ הלאומי לשיקום ופיתוח הכרמל - הפעילות תעשה בשיתוף חדשות 2 באינטרנט.

ליוזמה הדיגיטלית, המתוכננת לעלות לאוויר במהלך השבועות הקרובים, הצטרפו כבר הגופים הבאים: גנזך המדינה, החברה להגנת הטבע, המרכז הבינתחומי בהרצליה ותנועת הצופים העבריים בישראל. במסגרת הפעילות יוקם אתר ייעודי אשר יאפשר לכל גורם שברשותו תצלומים מאזור הכרמל בימי תפארתו, להעלותם לאתר באופן שיהיה נגיש לכל.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים כבר עכשיו לשלוח תמונות וסרטוני וידאו שיש להם מהכרמל הפורח אל המייל האדום: טיולים שנתיים בעבר, סיורים עם המשפחה, פסטיבלים או כל צילום נוף שתרצו. נא לציין באיזו שנה צולמה התמונה והיכן. בתמונה המשוחזרת ישולבו תצלומים מגנזך המדינה, הכולל מאות תצלומים בני עשרות שנים.

בתוך כך, תתמוך Google ישראל במאמץ הלאומי לשיקום ופיתוח אזור הר הכרמל ותעביר תרומה בסך מיליון שקל לקרן קיימת לישראל לסלילת שבילי גישה, הכנת תשתית לכיבוי והכשרת הקרקע ולשתילה מחודשת של עצים.

מאיר ברנד, מנכ"ל Google ישראל ומנהל אזורי דרום אפריקה ויוון אמר: "אני מברך את שותפינו ליוזמה, שנרתמו תוך ימים ספורים ומזמין גופים נוספים להצטרף ליוזמה, שתאפשר לכולנו לשוב ולחוות את מקצת יופיו של הכרמל".

יעל שאלתיאלי, מנכ"לית קק"ל אמרה: "מרגש לראות כיצד בזמן קצר חברות וארגונים נרתמים ליוזמות אנו מקווים כי גופים נוספים יצטרפו ליוזמה ברוכה זו על מנת שביחד נוכל להחזיר את הכרמל לימי תפארתו".

רוצים לקבל עוד עדכוני חדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק