הגולשים חשפו את דוח מבקר המדינה

יש פייסבוק, אין אמברגו: דוח מבקר המדינה החמור בנושא שירותי הכיבוי בישראל יתפרסם היום בשעה 15:00, אך ברשת לא מתאפקים. גולשים בפייסבוק ובאתרים שונים העלו קובץ ובו קישור ל

דוח מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס על מערך הכבאות הלאומי והתנהלות גורמי השלטון בישראל אמור להתפרסם היום בשעה 15:00. הדוח נשלח עוד אתמול לגופי תקשורת עם איסור פרסום חמור עד היום בשעה 15:00, אולם גולשים בפייסבוק החלו להעלות את הדוח המלא ברשת - תוך שהם משתמשים בקישור ישיר לדוח באתר הרשמי של מבקר המדינה.

כאן באתר נעביר בשידור חי את פרסום הדוח, במשדר מיוחד בשעה 15:00.

בעמוד הבית של אתר המבקר לא ניתן למצוא את הדוח, כך שהגולשים ככל הנראה מצאו לינק לאחד העמודים הפנימיים באתר האינטרנט של המבקר.

הגולשת רות שפירא, לדוגמה, העלתה היום לעמוד הפרופיל האישי שלה בפייסבוק לינק ישיר לדוח תוך שהיא כותבת: "דו"ח מבקר המדינה לפני שהגיע למשרד", ומיד לאחר מכן הזכירה את אתר רוטר.נט כאשר כתבה: "I love rotter.net". באתר רוטר, אגב, היה מוקדם יותר קישור לדוח - אך הוסר.

דובר משרד המבקר שיגר בצהריים התראה נוספת ובה הזהיר כי "פרסום הדוח, חלק ממנו או מתוכנו, לפני יום ד', א' בטבת תשע"א, 8.12.2010, בשעה 15:00, מהווה עבירה לפי סעיף 28 לחוק מבקר המדינה, התשי"ח-1958".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על חקירת השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק