ה"גוגלפון" החדש הושק: "נקסוס-s"

הסמארטפון החדש עם האנדרואיד 2.3 של גוגל ישווק בארצות הברית החל מה-16 בדצמבר, ובהמשך גם באירופה. עדיין לא ידוע מתי יגיע המכשיר לישראל, בינתיים אתם מוזמנים להציץ בסרטון ההדגמה

"גוגל" הכריזה היום על ה"גוגלפון" החדש בשיתוף עם חברת "סמסונג", ה-Nexus S. הסמארטפון ייצא לשוק ב-16 בדצמבר, ויימכר ברשתות קמעונאות גדולות בארצות הברית, ובהמשך גם באירופה מה-20 בדצמבר. אלו מכם שממתינים לאחוז במכשיר החדש, יצטרכו להמתין כיוון שעדיין לא ידוע מתי המכשיר יגיע לישראל.

מחירו בארצות הברית יהיה 199 דולר, מחיר הכולל התחייבות לספק למשך שנתיים. ניתן יהיה גם לרכוש את המכשיר ב-529 דולרים, אם הלקוח אינו מעוניין לרכוש את המכשיר באחת מחברות הסלולר T-Mobile או AT&T.

זו הפעם השנייה שגוגל משתפת פעולה עם יצרנית מכשירי סלולר. ה-Nexus S הוא המכשיר הראשון עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3 של גוגל, והוא מהווה המשך לשיתוף פעולה קודם של גוגל משנת 2008 עם חברת HTC, עמה הושק מכשיר ה"נקסוס 1".

מסך 4 אינץ', מצלמת 5 מגה-פיקסל

המכשיר מציע מסך בגודל ארבעה אינץ' ומעבד של ג'יגה הרץ אחד. בפעם הראשונה במכשיר תוצרת גוגל, הוטמע שבב NFC לביצוע תשלומים שונים במקום כרטיס אשראי. גרסת ה-2.3 של האנדרואיד מספקת גם יכולות "מולטי טאץ'" במסך המגע.

למכשיר יש גם מצלמת 5 מגה פיקסל בגב המכשיר ובחזית מצלמה באיכות ירודה יותר. הסמארטפון מציע גם אפשרות לשמש כנתב סלולרי. כמו ה"נקסוס 1", גם ה"גוגלפון" החדש יימכר ישירות ללקוחות דרך חנות ה"און ליין" של גוגל. כזכור, גוגל גנזה את מכשיר ה"נקסוס 1" חודשים מספר לאחד השקתו, כשאחת הסיבות הייתה שהמכשיר לא נמכר כמעט בחנויות, אלא בעיקר בחנות המקוונת של גוגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק