הכירו את הדוב שיציל פצועים בשדה הקרב

בצבא ארה"ב השלימו לאחרונה פיתוח מיוחד במינו - רובוט בצורה של דוב שנועד לחלץ פצועים תחת אש. למרות שהאמריקנים מקווים להימנע בכלל מפצועים ומהרוגים, אומרים שם כי הרובוט מסוגל להרים פצוע במשקל של עד 220 ק"ג ולהוביל אותו לחוף מבטחים. מבחן האמת - בקרוב בעירק או באפגניסטן

ה"רובודובי" (חדשות 2)

פו יוצא למלחמה? בצבא ארצות הברית יחלו להשתמש בקרוב ברובוטים בצורת דובים כדי לחלץ פצועים משדה הקרב, זאת כדי להימנע מהכנסת חיילים לשטח אש ובכך לסכן את חייהם.

מקורות בצבא האמריקני מדווחים כי ניסוי שנערך במהלך השנה האחרונה הוכתר בינתיים בהצלחה, ובינתיים יש לקוות כי הרובוטים יפעלו בהצלחה גם ברגע האמת.

הרובוט, שקיבל את ראשי התיבות B.E.A.R (Battlefield Extraction-Assist Robot), נשלט באמצעות שלט רחוק שמותקן על כפפת מגע מיוחדת שעוקבת אחרי תנועות היד. הוא גם מצויד במצלמות, בחיישנים ובזרועות שיכולות להרים גם משקל של עד 220 ק"ג.

צורת הדוב שנבחרה לרובוט איננה מקרית. לדברי מפתחי ה-B.E.A.R, נבחרה הצורה כדי למנוע מצבים שבהם החייל הפצוע ששרוי בהלם ייבהל מהרובוט שמתקרב לעברו ויחשוב שמדובר בפצצה. לכן, עוצבה הצורה של הרובוט באופן עדין שנועדה למעשה להרגיע את החייל.

למרות שבצבא ארצות הברית מקווים שלא תהיינה סיטואציות שבהן ייאלצו להפעיל את הרובוט כדי לחלץ פצועים, או אפילו חס וחלילה הרוגים, לאחרונה הושלמו ההכנות להפוך אותו למבצעי וייתכן שכבר בקרוב ייעשה בו שימוש בעירק או באפגניסטן.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק