בטוויטר מבולבלים: עדיין אין לנו חזון

אתם אתם לא יודעים מה המטרות והחזון של טוויטר, זה לא מפתיע. אפילו המנכ"ל החדש של רשת הציוצים הגדולה לא יודע מה החזון ומבטיח: הזמן הקרוב יוקדש להגדרת מטרות החברה. מייסדי החברה בריאיון שחושף את התנהלות אתר המיקרו-בלוגינג שמעביר בכל יום 95 מיליון ציוצים קצרצרים

עזרו לטוויטר למצוא את החזון (חדשות 2)

"מה בדיוק הטעם בטוויטר?", זאת שאלה שמשתמשים רבים בשירות המיקרו בלוגינג חשבו עליה. למרבה הצער, כנראה שגם המנכ"ל החדש של טוויטר דיק קוסטלו, לא יודע את התשובה. "אני פועל כרגע כדי להגדיר באופן ברור את המטרות שלנו לטווח הארוך", אמר קוסטולו בראיון לעיתון הבריטי "דיילי טלגרף" והוסיף: "לאחר מכן, נוכל לתת על כך תשובה בעתיד הקרוב".

"אני מנסה לדאוג לכך שטוויטר תשמור על התרבות של סטארט-אפ מצליח", הדגיש. "אנחנו מעסיקים כעת 325 עובדים, וצומחים בכל יום. חשוב לנו לוודא שאנחנו מגדילים את הארגון מבלי להוסיף שכבות מיותרות של ביורוקרטיה".

קוסטלו מונה למנכ"ל הרשת החברתית בחודש שעבר לאחר שאוון ויליאמס, מייסד טוויטר, החליט לפרוש מתפקידו כמנכ"ל החברה. בעבר, קוסטלו כיהן כמנהל התפעול בחברה. ויליאמס ישאר בחברה ויתרכז בפיתוח מוצרים ואסטרטגיה חברתית. ויליאמס הקים את טוויטר ב-2006 יחד עם ג'ק דורסי וסמנכ"ל הכספים ביז סטון.

ג'ק דורסי, יו"ר החברה ואחד ממייסדיה, אמר בראיון שחלק גדול מהחידושים בטוויטר מגיעים מהמשתמשים עצמם - ולכן קשה להגדיר את חזון האתר". "טוויטר צריך להמשיך להיות מאזין טוב לצרכי המשתמשים כי השירות מוגדר מחדש על ידי הרבה אנשים ומצייצים, אך במקביל הוא צריך לשמור על סדר העדיפויות שלו".

95 מיליון ציוצים ביום

באמצעות שירות המיקרו בלוגינג של טוויטר מועברים 95 מיליון מסרים קצרים, או ציוצים, באורך של עד 140 תווים מדי יום ביומו, על-ידי 175 מיליון משתמשים רשומים. טוויטר כבר משלבת בפלטפורמה שלה עדכונים משירותי החדשות של מנועי החיפוש גוגל, יאהו ובינג.

המייסד והמנכ"ל לשעבר, אוון ויליאמס, שעדיין מכהן כעת בתפקיד ייעוץ בטוויטר,הגדיר את אתר הטוויטר כרשת קטנה בתוך הרשת. "אנחנו מנסים לשנות את התפיסה השגויה שלפיה כל אחד צריך לצייץ בעצמו כדי ליהנות מטוויטר", הדגיש ויליאמס והוסיף כי "כשרשת זו מנוהלת היטב - זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר לגלות מידע רלוונטי בזמן אמת".

370 אלף משתמשים חדשים מדי יום

טוויטר נהפכה לאחת מאותן חברות אינטרנט נדירות ואגדיות, והיא בעלת קצב צמיחה אדיר. כיום רשומים בה 175 מיליון משתמשים, לעומת 503 אלף בלבד לפני שלוש שנים ו-58 מיליון בשנה שעברה. בכל יום נוספים לאתר 370 אלף משתמשים חדשים.

למרות הנתונים המרשימים, ווילאמס טוען כי טוויטר טרם הגשימה את מלוא הפוטנציאל שלה. "נמצה את היכולות שלנו רק כשמיליארדי בני אדם ברחבי העולם ישתמשו בשירות על בסיס יומי כדי לצרוך בזמן אמת את רוב המידע שהם מגיעים אליו. זוהי הצלחה אמיתית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק