מלחמת עולם בין גוגל לפייסבוק

לפני עשרה ימים הכריז מנכ"ל פייסבוק כי החברה שלו פותחת שירות דואר אלקטרוני מהיר ובכך ירה את יריית הפתיחה למלחמת עולם באינטרנט. מצד אחד, גוגל, הענקית והוויתיקה ומצד שני פייסבוק, שחברה של כולם. בפעם הראשונה מזה הרבה זמן, גוגל בלחץ

מלחמת החנונים עולה שלב: לפני עשרה ימים, עמד מנכ"ל "פייסבוק", מארק צוקרברג, בטי-שירט אפורה, על בימה בסן-פרנסיסקו וירה ירייה שבמונחי עולם-האינטרנט פתחה מלחמת עולם, לא פחות. צוקרברג הודיע שהחברה שלו, "פייסבוק" הולכת לפתוח שירות חדש של דואר אלקטרוני משופר.

"אין לנו שום כוונה לפגוע בג'ימייל, שירות המייל של גוגל המתחרה", הודיע צוקרברג בנימוס מתחכם, אבל לכל מי שצפה בו היה ברור שהאיש מתכוון לרצוח את ג'ימייל. ל"פייסבוק" יש חצי מיליארד משתמשים, לג'ימייל יש רק מאה-שבעים מליון, אבל עוד שני ביליון אנשים שרגילים לעשות גוגל כמו רפלקס אנושי.

במשך עשרה ימים שתקו בגוגל, ולא הגיבו לאש שנפתחה לעברם מסן פרנסיסקו. השבוע הסכימו ראשי החברה להכניס את חדשות 2 אל חדר המלחמה של "גוגל ישראל", שם עובדים על תשובה לפלישה הגדולה.

מנכ"ל גוגל ישראל מודה: יש לי חשבון פייסבוק

"כשאתם הייתם ילדים בגן, לארי וסרגיי בדיוק גמרו את הדוקטורט שלהם והחליטו לקחת על עצמם אתגר קטן - לסדר את האינטרנט", מספרת עובדת החברה לחברי תנועת הצופים שבאו לבקר היום במשרדים. אולם, לשאלה המתבקשת ששאלה אותם, "מה אתם עושים באינטרנט", ענו הילדים במקהלה: "פייסבוק".

בכלל, אנשי גוגל מרגישים שהם שומעים את המילה "פייסבוק" יותר מידי בזמן האחרון. הרשת החברתית צברה פופולאריות אדירה והגיעה לנקודה בה היא מאיימת על ההגמוניה של גוגל. כל ניסיון לקבל התייחסות כנה לנושא מאנשי גוגל נתקל בחומה בצורה.

גוגל בלחץ מפייסבוק

"יש לי חשבון פייסבוק", מודה מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, והוא מן הסתם לא היחיד. "בעבר כולם חשבו שהאיום על גוגל בא ממנועי חיפוש מתחרים" מסבירים ברנד, "אבל כל הטרנדים חלפו וגוגל נשארה במקום הראשון".

"בהתחלה חשבו שהאיום על גוגל יגיע ממייקרוסופט או אפל", אומר יועץ תדמית "אבל הרשתות החברתיות צמחו לאט לאט ופתאום פרצו", הם אומרים. "אין ספק שגוגל בלחץ מאוד גדול מפייסבוק", הוא אומר.

המאבק בין שתי החברות רק התחיל, וזה מאבק עלינו, הצרכנים. על הרבה מאוד כסף, ועל שליטה ביבשת האינטרנט. יבשת שרק מתרחבת כל הזמן ושיש בה ארצות שעדיין לא התגלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על תכנית הגרעין באירן? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק