היזהרו: הסלולרי מרגל אחריכם

חשבתם שההודעות שאתם שולחים בטלפון הנייד הן פרטיות? תחשבו שוב. וירוס שנפוץ לאחרונה באינטרנט מאפשר לכל מי שמוכן לשלם לעקוב אחרי השיחות הפרטיות והודעות הסמס שלכם. הוירוס מותקן כאשר נשלחת לטלפון הודעת תמונה, וכמעט בלתי אפשרי לאתרו

הוירוס חושף את כל השיחות הפרטיות שלכם (חדשות 2)

מי מקשיב לשיחות וקורא את הודעות הסמס שלכם? בתקופה האחרונה עולה השימוש של חברות מסחריות ב"תוכנות מרגלות" בטלפונים הסלולריים. התוכנה מתקינה את עצמה בשניות והיא כמעט בלתי ניתנת לאיתור.

"אחת השיטות הנפוצות ביותר היא החדרת הווירוס באמצעות הודעת תמונה, שמתקינה את עצמה ברגע שהבעלים פותח את ההודעה מבלי שהוא יודע על כך", אמר מומחה בנושא לעיתון "מעריב". "מרגע התקנת התוכנה, כל שיחה או הודעת סמס שתגיע למכשיר, תגיע גם לעוקב", הוא מוסיף.

למרות שקשה להבחין בקיומו, יש פיתרון לווירוס המטריד. "כמות האנשים שמבקשים איתור והסרת התוכנה מהסלולרי שלהם רק הולכת וגדלה", אמר מרקוס סיפוקובס, בעל חברת חקירות. "מדובר בעניין פלילי לכל דבר, אבל הוא נפוץ באינטרנט וזמין לכל דורש", הוסיף.

אז בפעם הבאה שתקבלו סמס מסתורי, תחשבו פעמיים אם לפתוח אותו. הווירוס משרת בעיקר גופים מסחריים וחוקרים פרטיים במעקב אחרי בני זוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק