פייסבוק משפיע - גם על חיי האהבה

מחקר שנערך עבור ירחון אמריקני מגלה כי פייסבוק משנה את הדרך בה אנו אוהבים ומתאהבים. על פי תוצאות המחקר שפורסמו לאחרונה עולה, כי הדרך להתקרב לבן זוג פוטנציאלי היא דרך הפרופיל שלו ברשת החברתית. בנוסף מתברר כי החיזור המסורתי הפך להיות צפייה בתמונות האישיות ובעדכונים ברשת

מתאהבים דרך הפייסבוק. אילוסטרציה (AP)

פייסבוק שינתה את הרגלי החיים בחברה המודרנית ופלשה לתחומים רבים. מלבד הרגלי הגלישה ושינויים בשפה, מחקר חדש שפורסם במזין אמריקני מאשש את מה שכמעט כולם כבר ידעו: לפייסבוק יש השפעה משמעותית על מערכות היחסים.

"בני-הנוער של היום חברותיים בצורה יוצאת דופן, ולפייסבוק יש תפקיד עצום בחיי האהבה שלהם", מסבירה עורכת המגזין סבנטין אן שוקת. מן המחקר, בו לקחו חלק עשרת אלפים נערים ונערות בגילאי 16 -21 , עולה כי במהלך השבוע שבו פוגשים הצעירים אדם חדש עם פוטנציאל רומנטי, 79% מהם יאשרו אותו כחבר ברשת.

בנוסף, 60% מהם יתחילו אחר כך לבקר בדף הפרופיל של אותו האדם לפחות פעם אחת ביום. 40% יבקרו ויצפו בדף הפרופיל והתמונות שלו אף יותר מפעם אחת ביום .

הפייסבוק עושה אותנו רעים יותר?

החוקרים מדגישים כי למרות הדעה הרווחת לפיה הרשתות החברתיות גורמות לניתוק, 72% מהנשאלים טוענים שהשיחות שהם מנהלים עם חברים ברשת מקרבות אותם לחבריהם גם בחיים האמיתיים.

בעבר נערך מחקר שבדק את חלקו של פייסבוק בתהליך ההתאהבות. שמואל אקסון כתב על השינוי שבעולם הדייטים לאחר שפייסבוק השיקה את האפליקציה "האם את/ה מעוניינ/ת?".

אקסון מצא ש-21% מהנבדקים אמרו שאין להם כלל בעיה להודיע לבני זוגם שהם רוצים לסיים את מערכת היחסים על ידי שינוי סטאטוס בפייסבוק. עוד על פי אותו המחקר, זוגות רבים נפרדים בגלל חוסר תיאום בעמודת הסטאטוס של מערכת היחסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק