ילדים עצלנים? היזהרו ממחלה עתיקה

מחלת עצמות שהכתה את ילדי המעמדות הנמוכים בבריטניה, לאחר שלא היו חשופים מספיק לאור השמש חוזרת ובגדול - אבל מסיבות אחרות. השעות הממושכת מול המחשב והטלוויזיה והבילוי בתוך הבית רחוק מאור השמש החזירו את המחלה. החוקרים: חמישית מהילדים סובלים ממחסור חמור בוויטמין D וההשלכות מרחיקות לכת

רגלי O, מחסור בוויטמין D (ה"סאן")

מחלת עצמות ישנה חוזרת לאיים על האנושות והכל בגלל שהילדים סגורים בתוך הבית, משחקים משחקי וידאו ורואים טלוויזיה - במקום לצאת החוצה ולשחק באור השמש.

מחקר שנערך באנגליה מצא שחמישית מהילדים לוקים במחלה שכנראה לא נעלמה. היא נגרמת ממחסור בוויטמין D, ויטמין שמיוצר בעזרת המגע של השמש עם העור. כשיש מחסור בוויטמין הזה, העצמות הופכות רכות יותר.

הילדים סובלים מרגלים בצורת האות O או מעיקומים אחרים שנובעים לא רק ממחסור בוויטמין D - אלא גם מאכילה של מזון לא בריא הגורם להשמנת יתר, למשקל גופם, עצמותיהם של הילדים, לא יכולות לסחוב. מנהל המחקר - הפרופסור המנתח ניקולס קלרק מבית החולים בסאות'האמפטון אמר: "זה די מדהים, זו תופעה חדשה שאנחנו רואים במהלך השנה-שנתיים האחרונות".

מחלה ישנה - תוצר ישיר של צורת החיים המודרנית

יותר מ-20 ילדים השתתפו במחקר בעל התוצאות העגומות, וכנראה המצב הולך והופך חמור מיום ליום. "ילדים מוכרחים להיות חשופים יותר לשמש, ההורים חייבים להוציא את הצעירים לשמש, גם בתי הספר צריכים לשים דגש על פעילות בחוץ".

הד"ר ג'סטין דייויס, רופאת ילדים שהשתתפה במחקר אומרת, כי "זה תוצר ישיר של סגנון החיים המודרני ולמרבה ההפתעה - התופעה דומה למחלה שמוכרת לנו מהמאה ה-17"..

לפני כמה מאות שנים, ילדי משפחות עניות בילו את מרבית זמנם בתוך מבנים, בעבודות כפיים. הריחוק מהשמש גרם לרבים מהם לסבול מעצמות חלשות בצורה קיצונית. עכשיו - המחלה חוזרת, מסיבות אחרות לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק