סערה ברשת: פייסבוק צפויה להשיק דואר אלקטרוני

עולם האינטרנט כמרקחה: פייסבוק צפוייה לכנס מסיבת עיתונאים חגיגית ביום שני הקרוב, אבל בינתיים היא מסרבת למסור פרטים נוספים. על פי ההערכות, הרשת החברתית הפופולרית בעולם תציע למשתמשיה כתובות דואר אלקטרוני עם הסיומת facebook.com במטרה לאפשר "איחוד" של תיבת ההודעות הנכנסות והדוא"ל. ג'י-מייל, מאחוריכם

ג'י-מייל, פייסבוק מאחוריכם (טק-קראנץ')

בעוד שבכל העולם נחשפים מיליונים לסיפור ההקמה של ענקית האינטרנט "פייסבוק" באמצעות סרט הקולנוע הפופולרי "הרשת החברתית", המציג את המייסד מארק צוקרברג באור לא-מחמיא-במיוחד (בלשון המעטה) - עושה רושם שבפייסבוק עוסקים בדברים אחרים לגמרי ומתכוונים למשוך כותרות וגם אש כבר השבוע.

פייסבוק הזמינה הלילה את עיתונאי הטכנולוגיה המובילים בכל העולם למסיבת עיתונאים חגיגית שתתקיים ביום שני הקרוב ובמרכזה "הודעה משמעותית". בחברה סירבו לגלות את פרטי האירוע הצפוי ולספק פרטים נוספים על ההודעה הצפויה - אך ההזמנה למסיבת העיתונאים עוצבה כתיבת ההודעות הנכנסות של הפייסבוק בצירוף תוספות חדשות ומיוחדות מה שמיד העלה את החשד כי מדובר בהשקת הפרוייקט הסודי של החברה עליו עומלים בפייסבוק כבר מספר חודשים תחת השם הפנימי "The Gmail Killer" ("מחסל הג'ימייל", בתרגום חופשי).

מטרת המהלך, על פי הדיווחים בבלוג הטכנולוגיה המוביל טק-קרנץ' ואחרים, היא לנקז אל פייסבוק את כל פעילות הדואר האלקטרוני של מיליוני המשתמשים בפייסבוק ובכך להשיג יתרון אסטרטגי מכריע אל מול המתחרה גוגל . פייסבוק כבר רשמה הישג מוקדם יותר השנה כשהצליחה להתמודד בהצלחה רבה מול הניסיונות של גוגל להתחרות ביישומי הרשת החברתית שלה באמצעות השקת "גוגל באזז" שלא נחלה הצלחה כמצופה.

קרב ראש-בראש עם היישום המצליח ביותר של גוגל

פייסבוק מצידה טרם אישרה כי אכן בכוונתה להשיק ביום שני את השירות המדובר ובין הספקולציות שהועלו רמזו בלוגרים מובילים בתחום הטכנולוגיה כי ייתכן ומדובר גם בשירותים אחרים הקשורים לזמינות של האתר לטלפונים סלולריים - עם זאת, מרבית העוסקים בתחום איתנים בדעתם כי פייסבוק ניצבת בפני קרב ראש-בראש עם היישום המצליח ביותר של גוגל - תיבות האי-מייל.

בהתחשב בהצלחה של פייסבוק בתחום ההזמנות לאירועים ואלבומי התמונות - מדובר ללא ספק באיום של ממש על ספקית תיבות הדוא"ל המקוונות החזקה בעולם.