השיל 12 ק"ג ב-10 שבועות בזכות: עוגיות

מומחה אמריקני לתזונה גילה דיאטה חדשה שנשענת אך ורק על עוגיות "טווניקי" מטוגנות וממולאות בקרם. במשך כחודשיים אכל המומחה אך ורק מהעוגיות ומבחן התוצאה מעיד על הצלחה: 12 ק"ג פחות, ירידה בכולסטרול הרע ובשומנים בדם ועליה בכולסטרול החיובי. עם זאת, טוען החוקר, עוד מוקדם כדי להפוך את התפריט שלו לדיאטה רשמית

12 ק"ג פחות בזכות עוגייה. ד"ר מארק האוב (CNN)

תשכחו את כל מה שידעתם על אכילה נכונה: ד"ר מארק האוב, מומחה אמריקני לתזונה בקנזס שבארצות הברית, החליט לערוך ניסוי ובמשך כחודשיים אכל אך ורק "טווינקיס", עוגיות אמריקאיות מטוגנות וממולאות בקרם, ואף שילב מעט דוריטוס ועוגיות "אוראו" לשם ה"גיוון" התזונתי. התוצאה: האוב איבד כ-12 ק"ג ממשקלו ושמר על צריכה שנמוכה מ-1,800 קלוריות ביום.

במהלך כל התקופה של הדיאטה הלא קונבנציונלית, אכל האוב אך ורק מהעוגיות, תוך כדי שהוא מוותר לגמרי על ארוחות וצורך עוגייה מדי שלוש שעות. הניסוי של האוב נועד להוכיח שכדי להוריד במשקל הדבר החשוב ביותר הוא מספר הקלוריות ולא הערך התזונתי של האוכל.

כמו כן, בניגוד למה שמומחים תזונתיים אחרים אולי היו צופים, למעט הירידה של האוב במשקל השתפרו גם מדדים חשובים אחרים, כמו למשל הכולסטרול הרע בגופו, שצנח מטה והכולסטרול הטוב שעלה מנגד. גם רמת השומנים בדם בגופו של האוב צנחה ב-39 אחוזים.

"זה גורם לנו לחשוב", אמר האוב בתום המחקר הקצר שלו. "האם זה אומר שאני עכשיו במצב בריא יותר? או שאולי חסר כאן משהו?", הוא הוסיף מספר שאלות. "עכשיו אני רק מקווה לשמור על הנתונים הטובים באלה גם בעתיד", אמר האוב בחיוך.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק