מדהים: צילם במשך 9 שנים את האורות הצפוניים

קריסטיאן אונר קריסטינאסון רודף כבר 9 שנים אחר "האורות הצפוניים", או ה"אורורה בוראליס", במדינות צפון-הכדור. "זה מאוד קשה ללכוד אותם, הם דורשים עדשות בהירות, מצלמות מאוד רגישות, בגדים חמים והרבה מזל", סיפר על העבודה הקשה. שווה את זה? לפי התמונות, כנראה שכן

צלם תיעד את התמונות המדהימות הללו של האורות הצפוניים באיסלנד. את התופעה, שידועה גם בשם "אורורה בוראליס", ניתן לראות במיוחד באזור הקטבים. בשעות הלילה, בחלק מהלילות, בוהק האופק הצפוני בזוהר ירוק או אדום.

קריסטיאן אונר קריסטינאסון "רדף" אחר האורות במשך 9 השנים האחרונות. לדברי בן ה-31, הוא נוסע לעיתים קרובות למקומות מבודדים ורחוקים ממקורות אור מלאכותיים כדי לראות את המופע במלואו. לא פעם הוא נסע גם 15 אלף ק"מ כדי להשיג את התמונה המושלמת. אבל, עיניכם הרואות, כנראה שזה שווה את זה.

"אין מילים שיכולות לתאר את ההרגשה", אמר קריסטינאסון לעיתון ה"טלגרף" הבריטי. "למרות שראיתי אותם כמה פעמים בחיי, אני עדיין נדהם ומקבל השראה כל פעם שאני רואה את האורות".

לדבריו, צילום תמונה טובה של ה"אורורה בוראליס" היא משימה לא פשוטה. "זה מאוד קשה ללכוד אותם, הם דורשים עדשות בהירות, מצלמות מאוד רגישות, בגדים חמים והרבה מזל", אמר.

"אני ממליץ לכולם לנסות ולבקר באיסלנד, נורווגיה, גרינלנד, אלסקה או כל מדינה צפונית אחרת למטרה זו, לבדו", הוסיף הצלם.

תופעת האורורה בוראליס נקראת על שם אלת השחר הרומאית, אורורה, והמילה היוונית לרוח צפונית, בוראס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק