תמריץ? גוגל מציעה "עבדים" לעובדיה

חשבתם שפינת הקפה שלכם בעבודה מפנקת? שתלושי ארוחת הצהריים במשרד משתלמים? לעובדי גוגל ארה"ב נותר רק לגחך. שירות חדש שמציעה להם החברה כולל "משרתים" שעושים בשבילם את המשימות היומיומיות כמו ניקיון הבית, טיול עם הכלבים וגם עבודות שיפוץ. הכל במטרה שהעובדים לא יעברו למתחרה הגדולה - פייסבוק

שירות "עבדים" חדש. אילוסטרציה (news.au)

עברו הימים בהם רק לסלבריטאים, פוליטיקאים ובני משפחות המלוכה יש "משרתים" שיטפלו במטלות היומיומיות שלהם. "גוגל" מנסה כעת לטפל בעובדיה ממש כמו בבני מלוכה, בניסיון לשמור את המתכנתים המוכשרים בחברה.

בתכנית שהושקה בינתיים בחמש ערים גדולות בארה"ב, עובדי גוגל נהנים מגישה חופשית ל"רצים" דרך השירות האינטרנטי "טאסק-ראביט" (שפן-משימה), שמסייעים במשימות שונות כמו ניקוי הבית, איסוף צואת כלבים, העברת רהיטים מחדר לחדר וגם בישול ארוחת ערב לשניים.

מחירי המשימות נעים בין 14 דולרים למשלוח של שלושה שקי קרח למיקום קרוב, לדוגמא, 37 דולרים לאיסוף לוחות סקייטבורד ריקים מחנות, ועד 120 דולרים להרמה והשלכה של שטיח מקיר לקיר.

איזון בין החיים האישיים לבין העבודה

דובר מטעם גוגל אישר את קיומה של התכנית לאתר חדשות אוסטרלי, אך ציין גם שלחברה אין כרגע כוונה להרחיב את השירות לאזורים נוספים.

מייסד "טאסק-ראביט", לי בוסק, אמר לאתר "גוקר" כי השירות עשוי לסייע לעובדי גוגל להשיג איזון בין החיים האישיים לבין העבודה. "זה שוק תחרותי לשמור על העובדים שמחים, ואנו מסייעים להבדיל בין סביבת עבודה אחת לאחרת", אמר בוסק.

גוגל, כך לפי ההערכות, מפעילה את תכנית ההטבות בניסיון לשמור על המתכנתים הקיימים שלה ולמשוך אנשי צוות חדשים לאחר מחסור באנשי תוכנה בחודשים האחרונים.

ענקית האינטרנט צריכה גם להתמודד עם תחרות קשה ביותר עם יריבותיה. בחודש ספטמבר חשף בלוג הטכנולוגיה "טק-קראנץ'" ש"מקור המקורב לגוגל" אמר כי סביב 80% מעובדי גוגל עברו לעבוד בפייסבוק.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק