מחקר: אלכוהול יותר מסוכן מהרואין וקוקאין

מחקר חדש שמתפרסם היום בבריטניה טוען שאלכוהול הוא הסם המסוכן ביותר - לא קראק, הרואין, מריחואנה או קוקאין. לפי המחקר שעושה כותרות ברחבי העולם, השימוש באלכוהול פוגע בצורכים אותו מבחינה פיזית, פסיכולוגית וחברתית - יותר מכל חומר נרקוטי מוכר אחר

הכי נפוץ, הכי חוקי, הכי מסוכן (רויטרס)

אלכוהול הוא הסם המסוכן ביותר מתוך רשימה של 20 ה"סמים המסוכנים", שכוללים הרואין, קוקאין, קראק ומריחואנה - כך טוען מחקר חדש שפורסם בירחון ה"בריטיש מדיקל", ונערך על ידי ה"המרכז לפשע וצדק בלונדון".

קבוצת חוקרים שיקללו את ההשפעות הפיזיות, הפסיכולוגיות והחברתיות שנגרמות על ידי הסמים, והגיעו למסקנה החד משמעית שאלכוהול הוא המסוכן שבהם . ב"ציון" שנתנו החוקרים לכל סם, מ-1 (הפחות מסוכן) ל-100 (המסוכן ביותר), קיבל האלכוהול 72 - מסוכן פי שלושה מקוקאין או מטבק.

"אקסטזי פחות מסוכן מרכיבה על סוס"

עד עכשיו, בהתאם לחקיקה ולענישה, קראק, קוקאין והרואין נחשבו לסמים המסוכנים ביותר למשתמשים ולסביבה. אלא שהמחקר החדש שמתפרסם היום מראה תמונה אחרת לגמרי. במחקר נטען שאין קשר בין מערכת הענישה על שימוש בסמים לבין מידת הנזק שהם גורמים. החוקרים טוענים שמבחינת הסביבה, הנזק הרפואי והחברתי של אלכוהול הוא המזיק ביותר.  

טענה נוספת שעולה במחקר היא טענתו של דיוויד נאט, פרופסור ומי שכיהן בעבר בתפקיד היועץ לממשל הבריטי בנושא תרופות וסמים, שאמר שאקסטזי פחות מסוכן מרכיבה על סוס: "מדוע מרשים לערוך פעילויות ספורטיביות מסוכנות?", שאל. בינתיים, כבר הספיק הפרופסור להתנצל על ההערה הזו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק