הצצה למערכת שמשנה את חוקי המשחק

רוב חברות המשחקים והאלקטרוניקה מנסות למצוא גאדג'טים חדשים לשים לנו ביד, במייקרוסופט מצאו דרך להשאיר את הידיים ריקות ועדיין ליהנות ממשחק מהפכני - שקורא את התנועות ושומע את הצלילים. קוראים לזה "קינקט" ובקרוב הוא יהיה אצלכם בסלון, או ברשימת הבקשות מהילדים

בבית משפחת האבל, קרוב לסיאטל שבארה"ב, העתיד כבר נמצא בסלון. זאת מפני שאב המשפחה עובד במייקרוסופט והילדים בוחנים עבורו את את הגרסה הבאה של קונסולת המשחקים הפופולרית של החברה, ה"אקס בוקס".

"קינקט" (kinect), ה"אקס בוקס" החדשה, היא מערכת שתעלה 150 דולרים ודווין האבל בן ה-5 כבר יכול לכתוב לה את הפרסומת. "אני רוצה 'קינקט' כי אתה מזיז את הגוף במקום להשתמש בשלט רחוק".

במערכת 'קינקט', כפי שאולי הבנתם, אין שלט רחוק וגם לא ג'ויסטיק. זה עשוי להיות המשחק של העתיד. אלכס קיפמן, מפתח המערכת, אמר לרשת ה-CBS כי "בזמן שכולם מחפשים גאדג'טים לשים לך ביד, אני שואל, איך אפשר לגרום לטכנולוגיה להיעלם?".

המערכת מזהה, שומעת ורואה

על מנת שהמערכת תצליח לזהות שחקנים בכל גודל או צורה, מיקרוסופט ריכזה 4,200 אנשים למעבדת הניסוי במהלך 18 החודשים האחרונים. במעבדה ניסו השחקנים לשלוט במשחק. אבל תהליך הלמידה עובד בשני הצדדים: למעשה, המערכת היא זו שלומדת אותך ויודעת מתי אתה עומד מולה; היא מזהה את פניך וגם מבינה מה אתה אומר לה.

שנון לופטיס, מפתחת משחקים של מייקרוסופט ב-15 השנים האחרונות, טוענת ש'קינקט' פתחה עולם חדש של אפשרויות. "זה החלום של מייקרוסופט, לשנות את הדרך שבה אנשים מתקשרים עם המכונה. זיהוי תנועות הגוף - זו עשויה להיות רק ההתחלה", אמרה.

מייקרוסופט עובדת עכשיו על מערכת שתוכל לזהות גם רגשות, אבל הרגש שרוצים עכשיו לראות בענקית המחשבים הוא בעיקר תשוקה על פניהם של הקונים בשוק המשחקים התחרותי.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק