בחברת החשמל מתנערים: "התקלה לא אצלנו"

אם אתם קוראים את שורות אלו, כנראה שאתם לא סובלים מהתקלה החמורה שגרמה לניתוק האינטרנט והטלפון בכל אזור גוש דן, בכל ספקיות האינטרנט. הספקיות טוענות שמדובר בתקלת חשמל, בחברת החשמל מתנערים ואומרים: מדובר בירידת מתח שתוקנה מיד - האחריות היא של ספקיות האינטרנט. והלקוחות? עדיין מנותקים

תקלה שאירעה ברשת החשמל בגוש דן גרמה החל משעות הצהריים לניתוקם של מאות אלפי גולשים ברשת האינטרנט, וכך גם משירותי הטלפון. במערכת חדשות 2 באינטרנט התקבלו עשרות פניות מתושבים זועמים שטענו כי נותקו מרשת האינטרנט ואינם מצליחים לגלוש ברשת.

מדובר בלקוחות של כל ספקיות האינטרנט, וכך גם ב"יס" וב"הוט". המקור לתקלה הוא, ככל הנראה, נפילת מתח בתחנת משנה של חברת החשמל. עם זאת, בחברת החשמל אומרים כי מדובר בתקלה שולית בלבד - וכי השינויים בעוצמת המתח הופסקו.

בחברת החשמל מדגישים שהתקלה תוקנה מיד בזכות מערכות ההגנה שקיימות בחברה ומפנים את האחריות לספקיות האינטרנט. "אם יש עוד תקלות בשירות שנותן האינטרנט, הם צריכים לטפל בכך", אמר בראיון לערוץ החדשות דב סטרולוביץ', מנהל יחידת ניהול המערכת בחברת החשמל. "היה קצר בתחנה שלנו שהורגש במרכז הארץ, ואחרי פחות משנייה החשמל היה תקין ומאז הוא תקין".

לדבריו, "אם המערכות שמקבלות אספקת חשמל רגישות לסוג כזה של ירידת מתח, ייתכן שייקח להן זמן לשוב לעבוד – אבל זה תלוי בצוותים שפוועלים מטעם השירות ולא בחברת החשמל".

ספקיות האינטרנט לא הצליחו לומר היום כמה זמן ייקח עד לפתרון התקלה - והפנו את הלקוחות לקבלת תשובות מחברת החשמל. ההערכות הן כי יחלפו מספר שעות עד לתיקון התקלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק