סורק חדש מגלה סרטן שד בשנייה

המלחמה בסרטן השד עולה מדרגה: סורק חדש, הפועל על גלי רדיו, יכול לאתר גידול סרטני בתוך שנייה ואפילו ניתן ולהתקנה ביתית. "הסורק יעזור למיליוני נשים בעולם", אמר ממציא המכשיר

בשורות טובות: סורק חדש יהפוך את הבדיקה לגילוי סרטן השד למהירה יותר, זולה יותר ואפקטיבית יותר. המכשיר כל כך בטוח וקל תפעול, כך אומרים מומחים, שאפשר אפילו להתקין אותו בבית.

הסורק החדש שיצא לשוק יכול לאתר גידול בתוך שנייה. לא כמו בדיקת הממוגרפיה, המפיקה קרני רנטגן, הסורק משדר גלי רדיו, דומים לאלו המיוצרים על ידי טלפון סלולרי, ומבחין כיצד רקמות חולות בגוף מגיבות באופן שונה מרקמות בריאות לגלי הרדיו.

המכשיר מעוצב כמעין כוס המתלבשת על השד ואת תמונות הסריקה ניתן לראות על מסך המחשב הנייד; גידולים או כל א-נורמליות אחרת נצבעים בצבע אדום.

"הסיכוי לפספס גידולים קטן יותר"

מכיוון שקשה יותר לאתר גידולים בשדיים של נשים צעירות, מומחים מאמינים שהסורק החדש יאבחן בצורה טובה יותר את המחלה מאשר בדיקת הממוגרפיה המסורתית.

"מפני שהמכשיר נייד וניתן לקבל תשובה מיידית של הסריקה - הסיכוי לפספס גידולים קטן", מכריז ממציא הסורק, פרופסור זיפנג וואן מאוניברסיטת מנצ'סטר. "וואן סיכם ואמר ש"המכשיר יעזור למיליוני נשים במדינות מפותחות ומתפתחות בהן אחת מכל תשע נשים לוקה בסרטן השד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק