פייסבוק חושפת גם נטיות מיניות

"החברה מבוססת על מכירת פרטי המשתמשים": מחקר חדש שערכה מיקרוסופט הודו חושף בבירור כי פייסבוק מאפשרת חשיפת פרטיהם האישיים של המשתמשים, ובכלל זאת נטיותיהם המיניות, לחברות מפרסמות. גבר שהוגדר כמעוניין בגברים קיבל הזמנות לפאבים של הומואים

"החברה בנויה על מכירת פרטי המשתמשים" (חדשות 2)

האם הפייסבוק חושף את הנטיות המיניות שלנו? כך עולה ממחקר חדש שמעלה סימני שאלה נוספים בנוגע למידה בה פייסבוק דואגת לשמור על הפרטיות של כולנו.

בטח שלא שיערתם לעצמכם שכשטיפחתם את שדה התירס שלכם במשחק "פארם וויל", עובדי פייסבוק שקדו על איסוף כמה שיותר מידע על נטיותכם המיניות והעבירו אותו לחברות פרסום. חוקרים ממיקרוסופט הודו הוכיחו כי ברגע שאדם לוחץ על פרסומת כלשהי בפייסבוק, המידע על נטייתו המינית, כפי שעולה מהפרסומת, נשמר ונשלח לחברות פרסום.

החוקרים יצרו שישה חשבונות פייסבוק, לשלושה גברים ולשלוש נשים, כשאחד מכל מין סומן כמעוניין בבן מינו. כצפוי, המודעות שהופיעו בחשבון של אותם משתמשים היו שונות מאלו של המשתמשים האחרים. לא היה ניתן להתבלבל, הגבר שסומן כמעוניין בבן מינו קיבל באופן קבוע הזמנות לפאבים של הקהילה ההומו-לסבית וכך גם האישה הלסבית.

"החוברה בנויה סביב מכירת פרטיהם של המשתמשים", טוענים החוקרים ומזהירים את כולנו לא למהר וללחוץ על הפרסומות שמופיעות בפייסבוק, אם אנו חפצים שמעט הפרטיות שעוד נשארה לנו תישמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק