צפו: הישראלים ב"אוסקר של יוטיוב"

לא פחות מ-6 סרטונים של יוצרים ישראלים משתתפים בתחרות העולמית שנערכת הערב בשיתוף יו טיוב ומוזיאון גוגנהיים בניו יורק. הסרטונים הישראלים נבחרו מתוך 23 אלף מתמודדים ומלבד התואר היוקרתי הם יזכו גם לחשיפה עולמית. צפו בסרטונים שעשויים לספק לנו עוד גאווה ישראלית

החזיקו אצבעות: 23 אלף סרטונים הוגשו לתחרות הכי יוקרתית שעורכים מוזיאון הגוגנהיים בניו יורק ואתר שיתוף הקבצים יו טיוב – מתוכם נבחרו 125 הסרטים הטובים ביותר שיתמודדו הערב על הפרס היוקרתי במוזיאון הגוגנהיים בניו יורק ויזכו לחשיפה עולמית.

מתוך הסרטים שמועמדים לשלב הסופי ניתן למצוא שישה סרטונים ישראלים – שמזכה את ישראל בכבוד להיות המדינה עם הכי הרבה מתמודדים אחרי ארצות הברית ובריטניה.

הסרטון הישראלי הראשון נקרא "חליפת אורות" ובו מוצגת הכלאה בין אדם לבין כדורים וחרוזים מושחלים בהשראת יצורים תת מימיים. ליצירה הזו אחראית סטודנטית ישראלית לעיצוב אופנה בלונדון בשם דנה היים. המעצבת הישראלית שלהבת ריינמן אדלר עומדת מאחורי הסרטון "השלמה עצמית" שמשלב גם טקסט בעברית, ולא מותיר ספקות לגבי ארץ הייצור שלו.  יצירה נוספת שמתמודדת בתחרות נקראת "הכיסא עוד פנוי" –סרטון סאטירי בהשראת הפוליטיקה הישראלית שיצרו סטודנטים בשנקר בשם צח כהן ואיתמר טאובה.

"מפעל הזבל" מציג את פועלם של יוסי אסולין ועודד קורח, שאספו זבל ברחבי תל אביב ובנו ממנו פס ייצור שלם בליווי מוזיקלי. הסרטון האחרון שייך לקוטימן – ששינה את עולם הסרטונים לפני כשנה עם הסרטון ת'רו יו - ששילב קטעי סרטונים של נגנים שמעולם לא נפגשו, ויצר יחד יצירה אחת מרשימה.

הסרטון הקודם הכניס אותו לרשימת 100 האנשים החשובים של עיתון ה"טיים", והערב הוא יציג במוזיאון הגוגנהיים יצירה שצולמה בשיתוף חמישייה קאמרית. היצירה, שנקראת "חמישיית מיתרים ומצלמת כיס", מתבססת גם היא על הקטע המוזיקלי ויש שמהמרים עליה כבעלת סיכויים טובים לעלות לגמר. נראה שמיותר לומר שמדובר בגאווה ישראלית, וכל שנותר כעת הוא להחזיק אצבעות לכל אחד מהמתמודדים הישראלים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק