לא רק יפים: הצצה לגאדג'טים שישמרו עלינו

אקדח שהופך לתת מקלע, רימון אימונים שנראה ונשמע בדיוק כמו הדבר האמיתי - אך לא באמת מתפוצץ, וגם שוקר חשמלי שמצליח לפגוע גם מ-6 מטרים. אלו רק חלק מהפיתוחים המוצגים בימים אלו בתערוכת "is-def", העוסקת בגאדג'טים בתחום הביטחון. יצאנו לבחון כמה מהם

תערוכת "is-def 2010" הנערכת בימים אלה בישראל מציגה מוצרי ביטחון מבתי יוצר ומעבדות מחקר בישראל, אך גם גאדג'טים מעניינים בתחום הביטחון.

אחד מהם הוא אקדח "גלוק" שהופך תוך שניות לתת מקלע: הפיתוח הישראלי של חברת CAA, מאפשר למחזיק הנשק לירות באקדח, וברצותו הוא הופך לתת-מקלע שמצליח לירות לטווח של מאות מטרים. הפיתוח מאפשר "להלביש" על הנשק גם כוונות, ראיית לילה ועוד. הנשק הזה נמצא בימים אלו כבר בשימוש של כוחות הביטחון.

פיתוח מעניין נוסף הוא רימון אימונים תוצרת חברת "פיירוטקס" הישראלית. הרימון נראה בדיוק כמו רימון אמיתי, ואפילו קול הפיצוץ שלו זהה לזה של רימון אמיתי. אך בפועל אין בו שום סכנה, משום שהוא לא מתפוצץ לחלקים. זה בדיוק מה שהופך אותו לרימון אימונים מושלם, בו ניתן לעשות שימוש ללא חשש.

השוקר שמשתיק לחצי שעה

גאדג'ט שעשוי להיות שימושי במיוחד לכוחות הביטחון שלנו, הוא שוקר חשמלי מיוחד שנקרא "טייזר", אשר מחובר למחסנית ומצליח לשלוח זרמים חשמליים חזקים ומשתקים למרחק של שישה מטרים. הזרועות הארוכות שהוא שולח נצמדות לגוף, והשוקר מצליח לשתק למשך חצי שעה.

בארצות הברית הוא כבר עורר לא מעט תהיות בעניין השאלה האם מותר לעשות בו שימוש, אך בישראל בהחלט יש הרואים בו אמצעי יעיל לפיזור הפגנות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק