פייסבוק חושפת את פרטיכם למפרסמים

ה"וול סטריט ג'ורנל" חושף היום כי פרטיהם של עשרות מיליוני משתמשים בפייסבוק חשופים לעיני חברות ומפרסמים. מתוך התחקיר עולה כי אפילו המשתמשים שבחרו בהגדרות הפרטיות הנוקשות ביותר מסתכנים בהעברת פרטיהם לידי גופים זרים. פייסבוק: אנחנו עובדים למציאת פתרון

בעיית פרטיות חמורה ברשת (חדשות 2)

מרגישים חשופים בפייסבוק? כנראה שאתם צודקים. משתמשי אפליקציות פופולריות ברשת החברתית מאפשרים למפרסמים ולחברות גישה לשמותיהם ובחלק מהמקרים אף לשמות חבריהם, כך מדווח היום עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל".

על פי התחקיר שפורסם, מהתופעה מושפעים עשרות מיליוני משתמשי אפליקציות בפייסבוק, ובניהם גם אנשים שהגדירו את חשבונותיהם בפייסבוק בהגדרות הפרטיות המחמירות ביותר.

הפרצה באפליקציות המאפשרת גישה לנתונים האישיים של המשתמשים, מפרה את החוקים של פייסבוק, זאת על פי התחקיר, ומעלה שאלות ביחס ליכולת לשמור על אבטחת המידע המאפשר את זיהוי המשתמשים ואת פעילותם.

אתמול מסר דובר פייסבוק לעיתון כי החברה נוקטת בצעדים כדי "להגביל באופן דרמטי" את חשיפת פרטי הזיהוי הפרטיים של המשתמשים, והודה כי "פרטי המשתמש של משתמשי פייסבוק עלולים בשוגג להיות חשופים למשתמשים במנועי החיפוש באינטרנט או באפליקציות".

לדבריו, החברה עובדת בימים אלה על פיתוח טכנולוגי שיפתור את הבעיות עליהן הצביע התחקיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק