גוגל מציגה: מכונית שנוסעת ללא מגע יד אדם

הפיתוח החדש של ענקית החיפוש גוגל מאיים על משרות של אלפי נהגים אישיים ברחבי העולם: אחרי שהשתלטה על עולם האינטרנט, גוגל מפתחת מערכת רובוטית שתאפשר לכם להגיע במכוניתכם ממקום למקום מבלי שתצטרכו להשתמש בידיים. בעזרת מערכת החיישנים והניווט של גוגל, מקווים בחברה שתתפנו לעיסוקים אחרים, כמו חיפוש בגוגל למשל

בלי ידיים: כמה פעמים מצאתם את עצמכם מורידים את הידיים מההגה במהלך נהיגה כדי לבצע פעולות נוספות כמו אכילה, שתייה או שימוש בטלפון הנייד? ענקית החיפוש גוגל מצאה פיתרון לכל אותם נהגים שמעוניינים להגיע ממקום למקום מבלי להתרכז רק בנהיגה.

בהודעה רשמית הכריזה גוגל על פיתוח מכונית רובוטית שתאפשר גם לשתות אלכוהול וגם לחזור הביתה בבטחה. נשמע לא הגיוני? במהלך החודשים האחרונים ביצעו מפתחי החברה בדיקות שטח של המערכת שהותקנה על כלי רכב שונים שנסעו ברחובות קליפורניה.

מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, רמז על קיום הפרויקט בכנס שנערך בסן פרנסיסקו לפני כשבועיים ואמר: "המכונית שלך צריכה לנהוג בעצמה. זה באג שמכוניות פותחו לפני המחשב". בזכות מערכת החיישנים שמותקנת על הרכב, המכוניות מסוגלות לנווט ולנהוג בכוחות עצמן גם ברחובות עמוסים ביותר, כשעד כה נגרמה תאונה אחת במהלך הניסוי לאחר שנהג התנגש קלות במכונית אחרת.

בזכות המערכת: פחות תאונות, צפיפות ובזבוז דלק

ראש הפרויקט הוא ד"ר סבסטיאן ת'ורן, ראש המחלקה לאינטליגנציה מלאכותית באוניברסיטת סטנפורד, ושותפיו בגוגל טוענים שנהגים רובוטים יצמצמו את היקף תאונות הדרכים, ויסייעו להפחית את צריכת הדלק ואת הצפיפות בכבישים בזכות נהיגה יעילה יותר.

המערכת הותקנה עד כה בשש מכוניות הייברדית מדגם פריאוס ומכונית אאודי TT המצוידות במספר מצלמות קדמיות הממוקמות על גג המכונית ובמושב הנהג. בעזרת מערכת הניווט של גוגל ומערכת החיישנים, המכונית מסוגלת לבצע פניות, להאט לפני הגעה לצומת או רמזור אדום ולהגיע ליעד, בזמן שהנהג פנוי לצפות בפרסומות של גוגל לדוגמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק