מה חדש ב"מתיחת הפנים" שעברה פייסבוק?

חלוקה לקבוצות חברים, שמירת המידע והפעולות בחשבון האישי ושימוש נוח יותר ביישומים שהורדנו - אלו הם חלק מהחידושים בפייסבוק, עליהם הודיע מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג. הרעיון העומד מאחורי המהלך, לדבריו, הוא שמירה על הפרטיות של הגולש

הפתעות חדשות במתיחת הפנים שעברה פייסבוק (חדשות 2)

היכונו למתיחת פנים נוספת בפייסבוק: במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה הערב בקליפורניה, הודיע מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג כי עיקר השינוי שהיא תעבור קשור לחלוקת רשימת החברים לתתי-רשימות, כך שיהיה קל ונוח יותר לכל אחד מ-500 מיליון גולשי פייסבוק להעביר את המידע הרלוונטי שהוא רוצה לקבוצה מסויימת של חברים.

"כך יוכל כל בעל חשבון להחליף מידע עם קבוצת חברים לעבודה, חברים מהקולג', או משפחה בנפרד", אמר צוקרברג. "העיקרון הזה יוכל להתממש גם כשמישהו ירצה לתייג קבוצה מסויימת של חברים בתמונה אחת - ולהחליף עם קבוצת החברים הזו באופן ספציפי מידע".

"הגולשים רוצים להחליף כמות עצומה של מידע", הוא הוסיף. "עד כה היו גולשים שסבלו מבעיות פרטיות ומידע שלא רצו שכל חבריהם ייחשפו אליהם, וכעת הדבר ישתנה".

להוריד את כל המידע בחשבון למחשב האישי

בנוסף, יתווסף לרשת יישום מיוחד, באמצעותו יוכל בעל החשבון להוריד למחשבו האישי את כל המידע והפעולות שעשה נכון לאותו הרגע בחשבון הפרטי שלו - לרבות הפרסומים האחרונים בדף האישי שלו, תמונות ששותפו, היערות שצורפו להן והודעות שנשלחו.

זאת ועוד, יתווסף יישום מיוחד שיאפשר לכל גולש לנהל את כליו ויישומי הפייסבוק שהוא הוריד לחשבונו בדף אחד ובמקביל - דבר שלא התאפשר קודם לכן.

בבלוגים הטכנולוגיים ברשת נפוצו לאחרונה שמועות לפיהן "מתיחת הפנים" שעוברת פייסבוק בימים אלה תכלול גם שיתוף עם תוכנת "סקייפ". בשלב זה, כך נראה, הדבר עדיין לא יוצא לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק