ישלם 873 מיליון דולר על ספאם בפייסבוק

בית משפט הורה לאזרח קנדי ששלח 4 מיליון הודעות זבל ברשת החברתית לשלם 873 מיליון דולר. הגולש המפציץ לא מתרגש מהקנס הגדול ביותר שהוטל בחסות חוק האנטי-ספאם ומצהיר: לא אשלם סנט אחד

אם מפציצים - משלמים (חדשות 2)

עושה ignore: אדם גוורבואז, אזרח קנדי שנקנס ב-873 מיליון דולר בגלל הודעות זבל ששלח בפייסבוק, אומר כי אין בכוונתו לשלם סנט למארק צוקרברג וחבריו.

בשבוע שעבר אישר בית המשפט בחבל קוויבק פסק דין שהתקבל ב-2008 בארה"ב נגד גוורבואז שהורשע בהפצת יותר מ-4 מיליון הודעות "ספאם" ברשת החברתית. מדובר בקנס הגדול ביותר שהוטל בחסות חוק האנטי-ספאם הפדרלי בארה"ב.

על פי כתב האישום, גוורבואז פרץ לחשבונותיהם של חברים בפייסבוק והפיץ הודעות שכללו בין היתר פרסומות למריחואנה ותוכן פורנוגרפי שנחשבת לעבירה פלילית ואזרחית על-פי החוק האמריקני.

השופטת הקנדית לוסי פורנייר קבעה אישרה את פסק הדין האמריקני וחייבה את גוורבואז בתשלום קנס של 1.069 מיליארד דולר קנדי (873 מיליון דולר אמריקני). כמו כן אסרה עליו להשתמש שוב ברשת החברתית.

ככל הנראה גוורבואז נהנה בינתיים מתשומת הלב. הוא כינס מסיבת עיתונאים ביום רביעי ומילא את הבלוג שלו בהודעות שהוא נהנה מהחיים הטובים בלאס וגאס ובוורלי הילס, ואת האוכל במסעדות יקרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק