מחקר: אמונה באלוהים מאריכה חיים

במהלך ההיסטוריה נתפסה הדת כמפלט עבור חולים ומחפשי מזור - אבל כעת מוכיח מחקר חדש כי יש בסיס לטענה. מדענים מצאו כי אחוז התמותה של מושתלי כבד שמאמינים באלוהים, לא משנה מאיזה דת, נמוך פי 3 ביחס לחבריהם האתאיסטים

מעכשיו כדאי להאמין באלוהים. אילוסטרציה (חדשות 2)

מי שמאמין לא מפחד: מחקר חדש מצא הוכחה לכך שאמונה באלוהים יכולה לתרום לאריכות ימים.

מדענים שעקבו אחר 179 חולים שעברו השתלת כבד, מצאו כי הסיכוי שלהם לשרוד גבוה פי שלושה במקרה שהם שמים מבטחם ביושב במרומים - ללא קשר אם הם יהודים, נוצרים או מוסלמים.

החוקרים בדקו את אחוז התמותה בקרב המטופלים בין השנים 2004-2007 וגילו כי "רק" 7% מהם שהקפידו לשמור על קשר עם הבורא - נכנעו למחלה, זאת ביחס ל-20% בקרב אתאיסטים.

"חולים שחיפשו את 'עזרתו של אלוהים' שרדו זמן ארוך יותר אחרי ההשתלה ביחס למטופלים בעלי זיקה דתית נמוכה, אם בכלל", ניסה להסביר את הממצאים ד"ר פרנקו בונקידי, ראש המחקר שפורסם בירחון להשתלת כבד. החוקר הדגיש כי הקשר האישי בין אלוהים לחולה, ולאו דווקא השתתפות פעילה בתפילות וטקסים בכנסייה, מסגד או בית כנסת, היא שהשפיעה בצורה חיובית על התאוששותו.

אחד המשתתפים במחקר ניסה אף הוא לשפוך אור על תוצאות המחקר, שעולות בקנה אחד עם מחקרים קודמים, וסיכם בפשטות: "האמונה באלוהים גרמה לי להרגיש חזק ורגוע הרבה יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק