מחקר: הלפטופים שורפים לנו את הרגליים

הלפ-טופ הוא אולי חברו הטוב ביותר של האדם המודרני - אבל הוא גם גורם סיכון משמעותי. רופאים מזהירם מפני "תסמונת העור הקלוי", צבע עור הרגליים משתנה כתוצאה מהמגע עם החום הרב שנפלט מהמכשיר ויכול להגיע גם ל-125 מעלום צלסיוס. מקרים קיצוניים עלולים לגרום גם לסוגים מסויימים של סרטן העור

"תסמונת העור הקלוי" (חדשות 2)

כמה פעמים הנחתם את המחשב הנייד על הרגליים והרגשתם שהעור שלכם פשוט בוער? עכשיו יש לזה הסבר מדעי, וגם התראה מפני סכנה ממשית.

רופאים מצאו שבמשך הזמן יכולה לגרום הפעולה ל"תסמונת העור הקלוי", מצב שבו פני העור הופכים מנומרים בדומה לחשיפה ממושכת מאוד לשמש. המקרה המפורסם ביותר הוא של ילד בן 12 שצבע העור ברגליו השתנה לחלוטין לאחר ששיחק במחשב במשך שש שעות בכל יום. "הוא הרגיש במשהו מוזר ולא נעים, אך העדיף להמשיך ולשחק עד שנגרם לו נזק משמעותי", סיפרו רופאיו.

המומחים מזהירים כי הטמפרטורה מתחת ללפ-טופ יכולה להגיע עד ל-125 מעלות. במצבים קיצוניים עלולה החשיפה לקרינה להוביל למקרים קשים של סרטן עור. המלצתם היא להשתמש במגן חום, או כל משטח אחר כדי לבודד בין הרגליים למחשב.

בנוסף לכל אלו, מחקרים רבים מזהירים כי הטמפרטורות הגבוהות גורמות נזקים לשק האשכים שיכולים להוביל לאובדן פוריות. "החום הקיצוני מקטין את ייצור הזרע", מסבירים המומחים. ראו הוזהרתם.