מדהים: פלנטה דומה לכדור הארץ התגלתה במערכת סמוכה

אסטרונאוטים גילו פלנטה שייתכן מאוד שמכילה חיים, וזאת בשל העובדה שהיא דומה מאוד בצורתה ובמרכיביה לכדור הארץ שלנו. מדובר בפלנטה עם תנאים סולריים שמאפשרים חיים ועם כוח כבידה שדומה לכדור הארץ. החדשות הטובות: טמפרטורת המקסימום בו היא 12 מעלות

 

 

 

 

 

האם נמצא פוטנציאל לחיים מחוץ לכדור הארץ כפי שאנו מכירים אותם כיום? קבוצה של אסטרונאוטים הודיעה היום כי גילתה כוכב לכת במערכת מרוחקת שדומה מאוד בצורתו ובמרכיביו לכדור הארץ. לדברי האסטרונאוטים, המערכת הסולרית של הכוכב מעלה את האפשרות כי שוררים בו תנאים שיאפשרו את קיומם של חיים.

בשונה מתגליות קודמות, אשר בסופו של דבר התבררו כאכזבה, הפעם משוכנעים החוקרים שגילו את "הדבר האמיתי", ואף מצביעים כי ייתכן שעל כוכב הלכת החדש יש אפילו מים זורמים. בהמשך, כך הודיעה סוכנות החלל הבינלאומית, צפויות להיערך בדיקות נוספות לקראת שליחת חללית בלתי מאוישת ראשונה שתאסוף מידע.

טמפרטורת המקסימום: 12 מעלות צלזיוס

מה שעשוי להיות הבית הבא של האנושות העולמית, נמצא ממש בסמוך - במרחק של "רק" 20 שנות אור. מכוח הכבידה שנמדד לו עולה כי בן אנוש יוכל ללכת עליו ללא ציוד מיוחד שישמור על יציבותו.

בנוסף, לכל אלו שחוששים מההתחממות הגלובלית, נציין כי הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה על כוכב הלכת היא 12 מעלות צלזיוס - טמפרטורה קרה ביותר, אך עדיין כזו שניתן לשרוד בה.

כמו כן, הוויכוחים שנערכו לאחרונה בישראל בין החרדים לבין החילונים בנושא שעון החורף לא צפויים לצוץ על הכוכב החדש - שם אין יום ולילה והשמש נמצאת באותה נקודה כל הזמן.

"מדובר בתגלית מאוד נדירה ומלהיבה", אמר ד"ר סטיבן וגט, מי שמוביל את המחקר החדש מטעם אוניברסיטת קליפורניה. ד"ר וגט הוסיף כי המחקר על הפלנטה צפוי להימשך באינטנסיביות בחודשים הקרובים.