לא רק אייפד: הכירו את ה"בלקברי פלייבוק"

סוף להגמוניה של אפל? החברה הקנדית המייצרת את הסמארט-פון השיקה הערב רשמית וחגיגית את הטאבלט החדש שלה - ה"בלקברי פלייבוק". על הנייר, הוא כבר מרשים לא פחות מהאייפד של אפל: קטן יותר, דק, ועם שתי מצלמות וידאו באיכות Full HD. כך הוא נראה

התשובה הקנדית לאפל: חברת "ריסרץ' אין מושן", יצרנית הסמארט-פון "בלקברי" הציגה הערב באופן רשמי את מחשב הטאבלט שפיתחו אנשיה, שזכה לשם "בלקברי פלייבוק". המחשב הקנדי נכנס לשוק בו שולטים כמעט ללא עוררין הטאבלטים של אפל, ובתקופה האחרונה גם האייפד.

בכנס המפתחים של החברה הוצג "חתן הערב": מסך מגע בגודל 7 אינץ' בלבד, זיכרון של ג'יגה אחד ושתי מצלמות וידאו באיכות Full HD- האחת בקדמת המחשב (ברזולוציה של שלושה מגה-פיקסל) והשנייה בחזית, ברזולוציה של חמישה מגה-פיקסל. עובי המכשיר 9.7 מילימטרים בלבד.

ישווק בהתחלה רק בארה"ב

בשונה ממחשבי אפל, תומך הטאבלט הקנדי בכל פורמטי הווידאו המוכרים, לרבות פלאש. ניתן לגלוש בו באמצעות תקשורת אלחוטית ו-Bluetooth, והוא יכול להתחבר גם לאינטרנט הסלולרי. הוא מסתנכרן בקלות עם כל מכשיר בלקברי, בגלל מערכת ההפעלה הזהה שלו ושל הפלאפונים החכמים של החברה.

בשלב ראשוני ישווק הטאבלט המרשים בארצות הברית בלבד, ולישראל עדיין לא ברור מתי יגיע. מחירו ההתחלתי לא פורסם בשלב זה, אולם בשוק הטאבלטים מעריכים כי מחירו יהיה נוח ולא בהכרח גבוה מהמתחרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק