צפו: המטוס הראשון שמונע ע"י אדם

קבוצת מדענים מטורונטו הצליחו להגשים לאחרונה את חזונו של לאונרדו דה וינצ'י. לאחר עבודה מרובה הם פיתחו מטוס שמונע אך ורק על ידי טייס שמדווש ומפעיל את הכנפיים. כנפי המטוס הייחודיות נעות בדיוק כמו ציפור ושומרות על הגובה של המטוס. צפו בתיעוד הטיסה הראשונה

זה מטוס? זה ציפור? זה מטוס-ציפור!: מדענים קנדים יצרו לאחרונה את המטוס הראשון שממריא לאוויר בעזרת נפנוף כנפיים, בדיוק כמו ציפור, ומונע לחלוטין על ידי בן-אדם. המטוס החדשני מופעל על ידי טייס שמדווש וגורם לתנועת הכנפיים הארוכות שגורמות לו להתעופף באוויר.

המטוס החדשני שנקרא "סנובירד" פותח על ידי קבוצת מדענים מאוניברסיטת טורונטו. מפתחי המטוס היו נחושים בדעתם ליצור את המכשיר שתוכנן על ידי האמן המפורסם לאונרדו דה וינצ'י והתגלה ברישומיו משנת 1485.

לאחר שנגרר על ידי רכב כדי לקבל תנופה, המריא המטוס לאוויר ושמר על גובהו על ידי דיווש של הטייס. הכנפיים המיוחדות והארוכות הצליחו לגרום למטוס לנוע באוויר, עד שהטייס התעייף ונחת.

מגורמים שלקחו חלק בפרויקט נמסר כי המטוס החדשני היה באוויר כחצי דקה והגיע לגובה של 150 מטר. "לאורך ההיסטוריה חלמו אינספור אנשים לעוף כמו ציפור בעזרת כוחם בלבד", אמר אחד ממנהלי הפרויקט והוסיף: "כי ניסיון זה מבטא הגשמה של חזון תעופה היסטורי".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק