תחרות "לייקים" בפייסבוק הסתיימה בתלונה למשטרה

חלק ממשתמשי הפייסבוק בונים לעצמם דפים ובהם מאות אלפי אוהדים. כאשר הם זקוקים לאותם אוהדים כדי לזכות בתחרויות עם פרסים, הם פשוט מבקשים מהם - תעשו לי לייק. עכשיו המשטרה נכנסת לעובי הקורה וחוקרת את תרמיות בפייסבוק

בחודשים האחרונים עורכות חברות מסחריות שונות "תחרות לייקים" בפייסבוק, כאשר מי שמקבל את המספר הרב ביותר של לייקים זוכה בפרס אותו מציעה החברה: מכשירי אייפון ואפילו טיסות לחו"ל. אלא שלאחרונה ניצלו גורמים שונים פרצות שונות ברשת הפייסבוק, וזכו בתחרויות הללו במרמה.

בית עסק בשם "סטודיו טלי גבע" ארגן לאחרונה תחרות שכזו בפייסבוק, והבחינה כי משתמשים ספציפיים מצליחים להשיג כמות חריגה של לייקים תוך דקות ובעצם מטים את תוצאות התחרות.

יפעת גיא, מומחית לרשתות חברתיות, מסבירה כי זו תופעה שהפכה לאחרונה לנפוצה במיוחד. "אנשים שבנו דפים מיוחדים שכאלה זוכים למאות אלפי אוהדים ברחבי העולם, מספיק שעשרה אחוזים מהם עושים לייק והם זוכים בכל התחרויות הללו", היא אומרת.

התופעה הזו מתקשרת לתופעה אחרת שמציפה את פייסבוק לאחרונה: דפים שמבטיחים תוכן מרתק ובלעדי, כמו למשל תמונות של הבדרן המנוח דודו טופז לאחר ההתאבדות, מתרבים לאחרונה. העמודים הללו מתועלים בעיקר לפעילותם של אותם "קבלני הקולות", שאולי בקרוב יזומנו לחקירות במשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק