מדענים: פיצוץ ישתק את כדוה"א ב-2013

שר ההגנה הבריטי ליאם פוקס כינס אתמול ועידת מומחים, שיעסקו באיום החדש על כדור הארץ - הפעם מכיוון השמש. אחת ל-100 שנים, מתרחש פיצוץ של אנרגיה סולרית שפוגע בתשתיות. הפרץ הבא אמור להתרחש ב-2013 והחשש הוא שהפעם, זה ישתק לחלוטין את הכדור

השמש. פרץ האנרגיה הסולרית - בפינה הימנית העליונה (the sun)

פיצוץ ענק של אנרגיה מהשמש עלול לשתק את כדור הארץ בתוך שלוש שנים בלבד, כך מזהירים היום מדענים. הם חוששים מהתפרצות סולרית שעשויה להתרחש ב-2013, ותגרום ל"כאוס עולמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האסון, שדומים לו התרחשו בהיסטוריה בערך אחת למאה שנים, עלול לכלול ניתוק של רשתות חשמל, קריסת מערכות תקשורת, קרקוע מטוסים, פגיעה אנושה באספקת מזון וניתוק רשת האינטרנט. על פי החשש, הכול - החל ממקפיאים ביתיים ועד למכשירי ניווט לוויני - יושפע מהפיצוץ.

ועידת חירום בריטית בנושא

אירוע דומה לזה שעלול להתרחש, קרה ב-1859 וגרם אז לנזק רב באירופה ובארצות הברית. האיום של אסון נוסף, שתוצאותיו עשויות להזכיר סצנות מסוימות מסרטי אסונות אמריקניים כמו "2012", הוא משמעותי עד כדי כך ששר ההגנה הבריטי ליאם פוקס כינס ועידת חירום בנושא.

פוקס אמר למומחים שנזק אדיר ייגרם אם פיצוץ דומה לזה שאירע ב-1859 יחזור על עצמו. הוא קרא למדענים לבנות אסטרטגיה נגד האסון הצפוי. בוועידה, בהשתתפות אנשי מועצת הביטחון לתשתית החשמל הבריטית, נאמר כי השמש תגיע לשלב קריטי ב-2013. לדבריהם, פרץ של אנרגיה מגנטית באטמוספרת השמש עלול לגרום לסופות רבות ולפגיעה קשה בתשתיות בכדור הארץ.