"אווטאר 2" יצולם בצוללת 11 ק"מ מתחת למים

סרט ההמשך לשובר הקופות מספר 1 בכל הזמנים יצולם בצוללת מיוחדת במקום העמוק ביותר על כדור הארץ - 11 ק"מ מתחת לפני המים. הבמאי ג'יימס קמרון ינסה שוב להיות חלוץ בתחומו, לזכות על הדרך בפרס של 10 מיליון דולר - והכי חשוב: לגרוף סוף סוף את האוסקר

אווטאר. השני יהיה "עמוק" יותר... (AP)

שובר את השיאים של עצמו: הבמאי ג'יימס קמרון, זוכה האוסקר שעומד מאחורי שובר הקופות "אווטאר", מתכנן להתחיל בצילומו של סרט ההמשך "אווטאר 2" - כשגם הפעם הוא מתכוון להיות חלוץ בתחומו. קמרון הודיע כי בכוונתו לצלם את הסרט הבא בעומק 11 קילומטרים מתחת למים.

לשם כך, על פי הדיווחים בארצות הברית, הורה קמרון לפתח צוללת מיוחדת בה ייערכו הצילומים. על הצוללת המדוברת יופעל לחץ של למעלה מאלף אטמוספרות - והיא תמוקם ב'שקע מריאנה', נקודה בעומק הים הנחשבת לנקודה העמוקה ביותר בכדור הארץ.

"על הדרך": פרס של 10 מיליון דולר

בכך ינסה קמרון לתפוס שתי ציפורים במכה אחת, לאחר שרק לאחרונה הוכרז פרס על סך 10 מיליון דולרים לגוף המסחרי הראשון שיצליח לפתח צוללת שתהיה מסוגלת להגיע לנקודה העמוקה בכדור הארץ.

נכון להיום, שום צוללת מאויישת לא הצליחה לעמוד בלחץ של אלף אטמוספרות. הצוללת שמתכנן קמרון לבנות לשם הצילומים תהיה מורכבת מסגסוגת וצינורות פחמן. קמרון, שפספס אוסקר אחד עם "אווטאר", ינסה לגרוף אותו הפעם, לצד שיאים אחרים שישבור, עם "אווטאר 2".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק