רוצים להיכנס לנעליו של גלעד שליט?

חדש בפייסבוק: אפליקציה שתנסה לעזור לכם לראות את המציאות דרך עיניו של גלעד שליט. כחלק מהאפליקציה יכולים המשתמשים לראות את רגע חטיפתו של גלעד ולהרגיש כאילו הם נמצאים בשבי החמאס, תוך כדי יצירת ידיעות פיקטיביות בעיתונות שנושאות את שמם

אפליקציה חדשה בפייסבוק מאפשרת למשתמשים לנסות ולהרגיש כמו גלעד שליט, מרגע חטיפתו בכרם שלום ועד היום, חמש שנים בשבי החמאס.

כחלק מתוכן האפליקציה, מתחיל המשתמש לצפות בסרטון פתיחה על כל המסך, בו הוא לכאורה מאמץ את זווית הראייה של שליט בעת נפילתו בשבי. כך ניתן להבחין ברגע בו הותקף הטנק בו היה שליט, במחבל החמאס שגורר אותו החוצה ובקליטתו במרתף החמאס.

בהמשך, יכולים המשתמשים "להחליף" את שליט באופן אינטראקטיבי ולהפוך להיות שבויים במקומו. האפליקציה יוצרת עבור המשתמשים ידיעות מהעיתונות עם דיווחים, כביכול, על נפילתם בשבי, ומלווה את המאבק לשחרורם שלהם.

מפתחי האפליקציה מדגישים כי כלל הסרטונים והידיעות אינם אמיתיים, אך באים לנסות ולהמחיש למשתמשים את הסבל שעובר על גלעד. בפיתוח האפליקציה לקחו חלק גורמים רבים, כולם בהתנדבות, כשהמטרה היא להמשיך לחרוט בתודעה הציבורית את הצורך בהשבתו של גלעד, הפעם באופן "חוויתי" וכזה שנועד לזעזע.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק