האם אתר משרד הפנים ייסגר בשבת?

אחרי המהומה סביב שינוי שעון החורף - אלי ישי מסרב לנוח. שר הפנים החליט לבטל את האפשרות לבצע תשלומים באתר משרדו בשבתות ובחגים. השר איתן הגיע לאולפן "שש" וביקש לקיים דיון בנושא: "מאמין שבעזרת הטכנולוגיה נוכל לספק פתרון מוסכם"

שר הפנים אלי ישי הורה לחסום את שירות התשלומים באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה בשבתות וחגים. במסגרת הצעד המתוכנן לא יתאפשרו ביום חג וביום המנוחה תשלומים עבור תעודות זהות, דרכונים, אשרות ותעודות שונות.

בתגובה להנחיית השר ישי, שוחח איתו השר מיכאל איתן, המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור. וביקש לקיים ישיבה מיוחדת ולא לנקוט בצעד חד-צדדי. "אני מאמין כי בעזרת הטכנולוגיה נוכל לספק פתרון מוסכם שיאזן בין הערך החוקתי של מדינה יהודית המחייב את הממשלה לשמור על השבת ובין זכותם הדמוקרטית של אזרחים לקבל שירותי ממשלה בזמנים הנוחים להם", אמר השר איתן.

מלשכת שר הפנים נמסר בתגובה: "במסגרת הסטאטוס קוו במדינה יהודית לא צריך לקיים מסחר בשבת ואין הבדל בין מסחר קמעוני לבין מסחר אלקטרוני. השר מעודד שירותים אלקטרוניים מתקדמים לאזרחים, ואכן ניתן לשלם אגרות לרשות האוכלוסין כל ימות השבוע עד לכניסת השבת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק