2 אסטרואידים חלפו סמוך לכדוה"א

מדהים: ביום רביעי האחרון התרחשה תופעה ייחודית שהדהימה אסטרונומים רבים ברחבי העולם. שני אסטרואידים בקוטר של מעל 20 מטרים חלפו סמוך לכדור הארץ בזה אחר זה. בנאס"א מרגיעים ואומרים כי לא היה סיכוי ממשי לפגיעה בכדור הארץ, אך מודים כי התופעה רק מזכירה לנו עד כמה אנחנו לא יודעים מה באמת נעשה בחלל

כמעט ונפגע: מדענים של נאס"א טוענים ששני אסטרואידים ענקיים פספסו את כדור הארץ רק במעט. התופעה הנדירה התרחשה ביום רביעי, כשסלעי הענק חלפו בסמוך מאוד לירח, ונעו בתוך החלל הקרוב לכדור הארץ.

האסטרואיד הראשון מכונה RX30 וקוטרו כ-20 מטרים. הוא חלף במרחק של 154,000 קילומטרים בלבד מכדור הארץ, סנטימטרים ספורים במונחי חלל. האירוע התרחש מוקדם בבוקר ביום רביעי, אבל זו ממש לא הייתה המילה האחרונה של אמא טבע. האסטרואיד השני שמכונה RF12 היה בקוטר של 50 מטרים "בלבד" וחלף כ-49,088 קילומטרים מאיתנו כמה שעות מאוחר יותר.

חובבי אסטרונומיה ברחבי העולם חזו במצג הנדיר והתרגשו מאוד. "התופעה אכן ייחודית, אך לא נשקפה סכנה לכדור הארץ", אמר גורם בסוכנות החלל האמריקאית. מומחים בתחום טוענים כי מדובר בתזכורת מפחידה לסכנות האורבות לנו איי שם בחלל.

"האירוע כה נדיר מפני ששני העצמים חלפו לידנו בהפרש של שעות ספורות זה מזה", אמר לינדלי גונסון, בכיר בסוכנות החלל האמריקאית. "זו הפעם הראשונה שראינו יחד שני אסטרואידים בתקופה של פחות מ-24 שעות, אבל זה כנראה בגלל שאנחנו פשוט לא יודעים מה באמת נמצא שם", הוא הוסיף.