סטיבן הוקינג: אלוהים לא ברא את היקום

המדען הכי סלב בעולם שוב מעורר סערה. בספר חדש קורא הוקינג תיגר על הדת וטוען כי יצירת היקום התאפשרה רק בזכות חוקי הפיזיקה. ""אין צורך באלוהים כדי לגרום לעולם להתקיים", הוא משוכנע

אז מי ברא את הייקום? הוקינג טוען שאלוהים לא עשה זאת (AP)

"אלוהים לא ברא את היקום. המפץ הגדול נגרם מנסיבות הכרחיות של חוקי הפיסיקה", כך טוען היום הפיסיקאי סטיבן הוקינג בספר חדש, שחובר יחד עם חברו למקצוע לאונד מלודינו.

"הספר, 'התכנון הגדול', מספק סדרה חדשה של תיאוריות על בריאת העולם", סיפר הוקינג בראיון ל"טיימס" הלונדוני. "בגלל הכמות המוגבלת של כוח משיכה, היקום יכול היה ליצור את עצמו מכלום. בריאה באופן ספונטני היא הסיבה שהייקום קיים. זו הסיבה שאנחנו כאן", קבע הפיסיקאי הסובל ממחלה נוירונית קשה משנות ה-20 לחייו. "זה לא הכרחי לערב את אלוהים כדי לגרום לייקום להתקיים".

הוקינג בן ה-68 זכה בהכרה עולמית כשהוציא ב-1988 את הספר "קיצור תולדות הזמן", ובו הוא הסביר גורמים ותופעות ביקום ובהם החורים השחורים, קוסמולוגיה והערך הקטן ביותר של כוח המשיכה. מאז הוא נחשב לאחד הפיסיקאים הגדולים ביותר בעולם אי פעם.

סותר טענה קודמת

עם זאת, טענתו של הוקינג בספרו החדש דווקא מנוגדות לטענות קודמות שהעלה בספרו "קיצור תולדות הזמן". בספרו הקודם טען כי "גילוי התיאוריה המושלמת מהווה ניצחון אולטימטיבי של הסביבה האנושית - באמצעותו נדע את נפשו של האלוהים". וכעת, טוען הוקינג, כי אלוהים כלל לא היה מעורב בתהליך הבריאה.

לחיזוק טענתו, מוסיף הוקינג בספרו: "צירוף המקרים של התנאים ביקום - שמש אחת, הכוח העצום שלה וגם כדור הארץ - אינם מסעירים שלעצמם, לעומת הרעיון שכדור הארץ פשוט נברא בעדינות, כדי למלא את צרכינו בני האדם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק