אפל מציגה: אייפוד עם רשת חברתית

לראשונה מזה 7 שנים העבירה אפל מסיבת העיתונאים של אירוע המדיה שלה בחי. באירוע חשפה החברה נגן אייפוד חדש, ממיר טלוויזיה וחנות להשכרת פרקי טלוויזיה באייטיונז

מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס שילהב הערב את ההמונים שפקדו את ערב המוזיקה השנתי של החברה בו השיקה החברה את נגני הנאנו החדישים של החבר, ה-iPod Touch שמחירו יחל ב-229 דולר בעבור הגירסה בת ה-8 ג'יגה בייט. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בעבור המכשיר החדש מסוג נאנו 16GB ישלמו הצרכנים 179 דולר והנאנו 8GB יעלה 149 דולר בעוד שמחירו של ה-2GB ירד ל-49 דולר. ה-iPod נאנו החדש יהיה מבוסס על מסך מגע.

בנוסף הכריז ג'ובס על עדכונה של מערכת ההפעלה iOS4 ובה יכללו פונקציות חדשות שיאפשרו למשתמשי ה-iPhone לקבלו עדכוני תוכנה שיאפשרו להם להוריד סירטי וידאו HD באמצעות ה-Wi-Fi. כמו גם מרכז משחקים חדיש. בנוסף חשף ג'ובס פונקציה חדישה למי שמצלמים באמצעות ה-iPhone, אשר תאפשר לשמור תמונות בשלושה העתקים שונים זה מזה במקצת, וכאשר הן יצורפו זו לזו תתקבל תמונה ברורה עוד יותר באיכות HDR.

התוכנה החדשה, שהינה הגירסה 4.1 של מערכת ה-iOS, תהיה אפשרית להורדה החל מהשבוע הבא - בחינם. תוכנה זו מיועדת תחילה למכשירי ה-iPhone וה-iPod של אפל. ה-iPad ימשיך לעת עתה ל"רוץ" על הגרסה הישנה יותר, אולם ג'ובס אמר כי עדכון קרוב יאפשר את היכולות ההדפסה האלחוטיות הנ"ל גם על מחשב הטבלט של אפל.

ג'ובס פרש לעיני המעריצים את קצב הצמיחה של החברה כשדיווח כי עד כה מכרה אפל 120 מיליון מכשירים אשר נשענים על מערכת ההפעלה iOS וציין כי עד כה הורדו 6.5 מיליארד יישומים שהם כ-200 הורדות מדי שניה. לדבריו לחברה יש כיום מעל ל-250 אלף יישומים, מתוכם 25 אלף המיועדים לאייפד. נתונים נוספים שזרק ג'ובס לחלל האוויר היו מספר החנויות של אפל שמסתכם בכ-300 חנויות ב-10 מדינות בהם מבקרים מדי יום כמיליון מאוהדי החברה. ג'ובס הבליט את החשיבות שהוא רואה לצמיחה בסין להתפתחות החברה.