המדריך: להפוך לסלב - רק דרך הרשת

ג'סטין ביבר, "ילד הפלא" הקנדי, הפך למגה סלב ומולטי מיליונר - רק דרך הרשת. המקרה שלו מלמד שלא צריך אפילו כישרון מיוחד כדי שיהיו לכם מעריצים. מספיק שתנהלו את החיים שלכם אונליין ושתעדכנו על כל מעשה שלכם. קבלו את ה"סוובריטיז" של הרשת

אם לא יצא לכם עד עכשיו, כדאי שתכירו את יאיר דנאור ויואל גלייזר, שני הכוכבים העכשוויים הכי לוהטים בעולם בני הנוער הישראלים. רוב הסיכויים שלא שמעתם על שני הנערים האלה, אבל לא מעט ילדות חיות ונושמות אותם. השניים התפרסמו, למעשה, רק הודות לרשת האינטרנט, שם הם צמחו.

החופש הגדול הזה הביא לשינוי גדול אצל יאיר ויואל, אחד רקדן ברייקדנס והשני מנגן ושר. בגיל 15, את שני הנערים מרעננה עוטפים מאות מעריצות והם גורפים לייקים בפייסבוק. כן, כך עושים היום דברים.

"אני אוהבת אותך נסיך", היא לא הודעה בלתי שגרתית בפייסבוק של יאיר. אצל יואל בפייסבוק, המעריצות כבר מתוודות על אהבתן אליו ומכנות אותו חתיך. "אנחנו לפחות שלוש שעות ביום בפייסבוק ועונים לכל המעריצות", מספרים השניים.

כוכב נולד? הצחקתם אותנו

"הם 'סוובריטים'. יש דבר כזה", מסביר ניר קוריס, המנהל האישי של שני הטאלנטים. "בארץ לא הכרנו את זה עד עכשיו. מדובר בכוכבים שהתפרסמו דרך האינטרנט", הוא מסביר. להבדיל מכוכבים אחרים, החבר'ה האלה עונים לטלפונים מהמעריצות ומנהלים איתן שיחות באינטרנט - והן מחזירות אהבה.

שאר הילדים שרוצים להיות כוכבים בגיל שלהם, רק מפנטזים על אודישנים לכוכב נולד. עם זאת, השניים האלה עשו את המסלול העוקף, באמצעות פייסבוק, טוויטר, יוטיוב ויחצן צמוד שמעדכן כל הזמן. עם התוצאות, ככל הנראה, אי אפשר להתווכח.

"קהל המעריצות באמת גדול", מספר יאיר. "אני כבר צריך להחליף מספר. אם אני עונה לאחת, אז אני צריך לענות גם לשלישית", הוא מוסיף. "הטלפון כל הזמן מצלצל", מקטרת פביאנה, אמו של יואל, "לפעמים אפילו בשתיים בלילה".

הכל התחיל מה"ביברמאניה"

המודל שלפיו עובדים השניים מגיע מארצות הברית. קוראים לו ג'סטין ביבר ואפשר להגיד שיש קווי דמיון בינו לבין יאיר ויואל. בגיל 16 וחצי, כבר מכר ג'סטין הצעיר מיליוני דיסקים והופיע בכל תכנית אפשרית.

ביבר, הוא ככל הנראה תופעת הרשת הכי מדוברת בעולם, וגם הוא, בדומה ליאיר ויואל, צמח באינטרנט. הוא מתחזק קשר קבוע עם מעריצות ומעריצים ובפופולאריות שלו ביוטיוב מתחרה רק ליידי גאגא. למעשה, אין אמן שלא רוצה כיום להופיע עם ביבר, הילד והפוני, כדי לקבל נתח מהקהל הכי נחשק - ילדות שמוכנות לבזבז את הכסף של ההורים.

מאות אלפי נערות כבר הוסיפו את השם ביבר לפייסבוק, רק כדי להוכיח נאמנות לאליל. בארץ, זה קורה גם עם יאיר ויואל. "אני לא רוצה להיות כמו ג'סטין ביבר", אומר יואל, "ואני לא רוצה שיזכירו שאני דומה לו. אני אפילו לא אוהב את המוזי'קה שלו. עם זאת, כנראה שאין לו ברירה, כי ה"נזק" כבר נעשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק