חדש: שיחות טלפון מהג'ימייל שלכם

גוגל נגד סקייפ: ענקית האינטרנט משיקה שירות חדש דרך הג'ימייל - שירות הדואר מבית גוגל: שיחות טלפון. בג'ימייל כבר יכולתם לדבר בצ'ט קולי ובווידאו, אבל עכשיו תוכלו גם לחייג למספרים רגילים. שיחות לארה"ב וקנדה בינתיים בחינם, לשאר העולם "בתעריף נמוך מאוד"

"גוגל" הכריזה כי שירות הדואר שלה, ה"ג'ימייל", מתרחב - ועכשיו תוכלו גם להתקשר לטלפונים דרך השירות.

בשונה מהצ'ט הקולי והוויזואלי של ג'ימייל, שקיים כבר שנתיים ונותן למשתמשים חווית קול ו-וידאו אונליין, אופציית ההתקשרות החדשה מאפשרת לבעלי שירות הדואר לחייג למספרי טלפון. עם ההכרזה הזו פתחה "גוגל" בתחרות עם "סקייפ", ששלטה שנים בתחום.

"החל מהיום, אתם יכולים להתקשר לכל טלפון ישירות מג'ימייל", כתבה רובין שריבמן, מהנדס תוכנה בגוגל, בבלוג שלו. "אנו בוחנים את השירות הזה זמן רב ומצאנו שזה מועיל במצבים רבים - משיחה זריזה למסעדה ועד לשיחה כאשר אתם נמצאים באזור עם קליטה גרועה".

שריבמן הסבירה ששיחת טלפון דרך ג'ימייל עובדת ממש כמו שיחה רגילה. המשתמשים יכולים ללחוץ על "התקשר לטלפון", מעל רשימת אנשי הקשר בצ'ט שלהם, ולהכניס מספר או שם של איש קשר. היא הוסיפה ששיחות לכל מספר בארה"ב ובקנדה "יהיו בחינם לפחות לשאר השנה". לדבריה, "תעריף נמוך מאוד" הוצב לשיחות לכל שאר מדינות העולם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק