מדענים בנאס"א: הירח מתכווץ

צוות מדענים של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א, שחקרו תצלומים של שטח הפנים של הירח, גילו עליו 14 סדקים - המעידים שהוא מתכווץ. אך אל דאגה, הירח לא הולך להיעלם בזמן הקרוב

מחקר: שטח הירח התכווץ בכ-100 מטרים (חדשות 2)

מותק, הירח מתכווץ? מדענים של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א זיהו סדקים על הירח - סדקים המעידים על כך שהירח הולך וקטן במהלך הזמן.

צוות המדענים של נאס"א ניתחו תצלומים ששלחה החללית הלא מאוישת LRO - חללית הבוחנת בדקדוק חלקים שונים של הירח. המדענים זיהו בתמונות 14 סדקים בגובה של כעשרה מטרים ובאורך של כמה עשרות קילומטרים, שלטענתם מעידים על התכווצות הירח.

תומס ר. ווטרס, מהמרכז ללימודי כדור הארץ וכוכבי הלכת של מוזיאון הסמית'סוניאן לחלל ותעופה, מסביר כי הסדקים נוצרו בשכבה החיצונית של הירח עקב התקררות שטח הפנים של הכדור. לטענתו בעבר כבר הבחינו בסדקים מסוג אלה, אך זו הפעם הראשונה שיש עדות לכך שהירח מתכווץ באופן גלובלי.

"אחד הדברים המגניבים בתגלית הזו, זה שהסדקים נראים כל כך חדשים, כך שלא ניתן לחמוק מהאפשרות שהם נוצרו לאחרונה וזה מעיד על כך שהירח עדיין אקטיבי", אומר ווטרס.

עוד מוסיף המדען כי הסדקים מעידים על התכווצות של כ-100 מטרים בשטחו של הירח. למודאגים שביניכם: ווטרס מדגיש ומרגיע כי הירח לא הולך להיעלם בזמן הקרוב וכי התכווצותו לא תשפיע בדרך כלשהי על כדור הארץ.

 רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק