אתגר לשבת: הסודוקו הקשה בעולם

אנשים שמכורים למשחק שיבוץ המספרים עלולים למצוא עצמם חסרי אונים מול הלוח הזה: הסודוקו שלפניכם נכתב במשך 3 חודשים בעזרת תכנת מחשב מיוחדת. אם אתם מהסוג שלא עוזב את הלוח עד שהגעתם לפיתרון - אנו מציעים לכם לא לקבוע תכניות לשבועות הבאים, ומי שמתכוון להתמודד עם האתגר זהירות: הפיתרון בתחתית הכתבה

כמה זמן ייקח לכם לפתור את הסודוקו הזה? (דיילי מייל)

משחק הסודוקו הצליח לכבוש רבים ברחבי העולם ועדיין, יש כאלו שטוענים שמדובר במשחק לא מתוחכם במיוחד. בדיוק בשביל אותם אנשים המציא המתמטיקאי הפיני ד"ר ארטו אינקלה את לוח הסודוקו שלדבריו הוא הקשה בעולם.

במשך שלושה חודשים, יצר ד"ר אינקלה - מרצה למתמטיקה מאוניברסיטת הלסינקי -את לוח הסודוקו הקשה בעולם ולדבריו, ייתכן שיידרש לכם הרבה יותר זמן לפיתרון.

למי שעדיין לא התמכר למשחק המספרים, נסביר שהלוח מחולק לתשעה ריבועים, שבכל אחד מהם תשע משבצות. המטרה היא לשבץ בכל תת לוח כזה את המספרים מאחת עד תשע, מבלי שמספר יחזור על עצמו בשורה או בטור בלוח כולו.

כמקובל, ד"ר אינקלה חשף 23 מספרים מהפיתרון - כמקובל בסודוקו ברמה קשה, והוא מתחייב שלסודוקו הזה פיתרון אחד בלבד. העניין הוא שלטענתו מוח אנושי יתקשה מאוד להגיע אליו. כיוון שהחום הכבד גם ככה לא משאיר לכם הרבה אופציות לבילוי מחוץ לבית, אנחנו מציעים לכם להסתגר במזגן עם דף ועט ולנסות לפצח את החידה הפינית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק